Menu
StudentMag
Studentský život

Vybrali jsme 15 věcí, které budete na VŠ milovat. Nebudete jediní exoti

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

15. 8. 2014

Léta na VŠ budou v lecčem jiná než ta na SŠ. Někomu možná bude chybět středoškolský kolektiv, vysoká škola však nabízí tolik jiných výhod, že na rozchod se střední školou rychle zapomenete. Je to trochu jako vyměnit hezkou přítelkyni za pohádkovou vílu.

1. Studentské slevy. Na jídlo, knihy, festivaly, jízdenky. Je příjemné, když vám někde srazí třeba 20 procent z ceny, ne?

2. Do školy budete moci bez přezůvek. Už žádná buzerace kvůli tomu, že byste snad mohli akademickou podlahu lehce zabahnit. Můžete si nosit co chcete.

3. Vedení školy s vámi bude zacházet jako s dospěláky. Konečně všichni uznají, že jste zodpovědní sami za sebe, a nebudou do vás hučet, jak se máte chovat a co máte dělat.

4. Na záchod budete moci odejít i bez trapného ptaní. Vždyť je to logické: proč byste měli světu sdělovat, že máte plný měchýř? To je vaše soukromá záležitost.

5. Z přednášek i seminářů budete moci odejít, kdykoli se vám zachce. Kamarádi vám napsali, že stojí před školou a chtějí něco podniknout, a vy máte zrovna hodinu? Žádný problém, jde se!

6. V menze budete mít na výběr z více jídel. Na střední škole jsme většinou podobný luxus nezažívali, je to tedy víc než příjemná změna.

7. Potkáte spoustu nových přátel, díky nimž si budete vysokoškolský život, už tak dost úžasný, užívat ještě mnohem víc.

8. Přednášky budou nepovinné a je jen je vás, zda na ně budete pravidelně chodit či ne. Je to váš boj. A nikdo vám do toho kecat nebude.

9. Ve větších městech je spousta vyhlášených vysokoškolských hospod a barů, které k univerzitnímu životu neodmyslitelně patří. Určitě si i vy najdete nějaký svůj oblíbený podnik.

10. Na většině vysokých škol si budete moci sestavit vlastní rozvrh. Chcete mít jeden den v týdnu volný? To nejspíš nebude problém.

11. Výuka na většině VŠ obvykle začíná později, než tomu bylo na SŠ. Nejčastěji mezi devátou a desátou hodinou. To se vám skvěle šikne, až budete vyspávat noc strávenou v jednom z výše zmíněných podniků.

12.žádné uši trhající zvonění ohlašující začátek nebo konec výuky. Konečně se toho otravného zvuku zbavíte. Po roce na něj možná budete schopní vzpomínat s lehkou nostalgií.

13. Semináře budou vcelku zábavné. Většinou si je totiž budete moci vybrat sami podle toho, co vás zajímá. Uvidíte, že se často do školy budete těšit.

14. Nebudete na konci hodiny muset zvedat židle. Tím pádem skončili ty závody, během nichž jste se po zazvonění snažili být co nejdřív minimálně tři kilometry daleko od třídy, abyste nemuseli zvedat židle po všech nezodpovědných spolužácích!

15. Potkáte lidi se stejnými zájmy, jako máte vy. Už si nebudete muset připadat jako exot jen proto, že vás baví deskriptivní geometrie, užíváte si čtení Karolíny Světlé nebo vás fascinují uhlovodany. Lidé na VŠ totiž budou stejní exoti jako vy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 15 věcí, které budete na VŠ milovat. Nebudete jediní exoti