Menu
StudentMag
Studium

Kde získat potvrzení o studiu a jak ho využijete?

Redakce

Redakce

31. 8. 2018

Nejeden student se snaží ušetřit co možná nejvíce finančních prostředků. S tímto problémem vám pomůže potvrzení o studiu. Vyřiďte si s ním studentské slevy na MHD, železniční a autobusovou dopravu, studentské bankovní konto a další.

Proč potřebuji potvrzení o studiu?

Tímto potvrzením se dokládá, že máte status studenta, a máte tím pádem nárok na různé slevy (pouze do věku 26 let), které se týkají studentského života. Je to například sleva na jízdné (MHD), sleva na vlakovou i autobusovou dopravu (v případě, že dojíždíte z jiného města). Dále potvrzení využijí i vaši rodiče, jeden z nich si může uplatnit roční daňové zvýhodnění.

Pokud ještě nemáte zařízený bankovní účet, podívejte se, co nabízejí bankovní ústavy. S potvrzením o studiu máte možnost získat výhodný studenský účet, který je možno využívat až do 30 let vašeho věku. Pozor! U některých bank musíte dokládat nové potvrzení každý rok.

Kde a jak si zařídit ISIC kartu? Jde to i přes internet, máme 3 tipy

Podmínky pro získání potvrzení

Pro daný akademický rok může být potvrzení vystaveno pouze po splnění všech podmínek nutných pro zahájení studia. Je vystavováno studentovi v prezenční i kombinované formě studia pouze za předpokladu, že je ve stavu studenta. Proto v době přerušení studia student nemá nárok na vystavení potvrzení o studiu. To může být vystaveno i zpětně, a to pro daňové účely.

Kde mi vystaví potvrzení o studiu

Na začátku školního roku se musíte dostavit na zápis studentů do prvního ročníku. Zde vám referentky studijního oddělení rozdají a potvrdí všechny potřebné dokumenty i potvrzení o studiu, nebo si potvrzení můžete najít na stránkách fakulty a vyplnit v pohodlí vašeho domova.

Jak probíhá zápis na vysokou školu? Poradíme vám, na co nezapomenout

Jak dlouho platí toto potvrzení

Potvrzení platí na aktuální školní rok, pro který je vystaveno. Na některých fakultách se můžete setkat s platností potvrzení pouze na jeden semestr.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Právě čtete

Kde získat potvrzení o studiu a jak ho využijete?