Menu
StudentMag
Studentský život

Nejlepší studentské hospody a kavárny v Praze. Podívejte se na 15 tipů

Redakce

Redakce

30. 9. 2013

Jestliže jste v Praze noví a nevíte, kam se vrtnout, máme pro vás pár tipů na podniky, kde se vám bude zaručeně líbit. Dozvíte se, jak uspokojit svůj žaludek, strávit sychravé odpoledne či kde naleznete ideální místo na pořádnou party.

Nejenom láska prochází žaludkem

1. Potrefená husa – Pod tímto názvem se skrývají restaurace, sportbary i beerpointy. Když se chcete chutně najíst v příjemném prostředí, Potrefená husa je tím pravým místem. V Praze je celkem jedenáctkrát a polední menu vám vyvolá klid v duši pěknou cenou. Polévku si zde dáte za dvacet devět korun, hlavní jídla vás přijdou kolem devadesáti korun. Neposledním lákadlem je točený Staropramen a domácí limonáda.

2. Restaurace Chapadlo – Hezký interiér a chutná jídla: tohle vám Chapadlo dokáže nabídnout. Najdete ho buď na Nuselské nebo na Vypichu. Můžete sem zajít na oběd a rozhodně vám ještě zbude na lízátko. Polévku pořídíte okolo dvaceti korun a ostatní jídlo kolem osmdesáti. Bonus nakonec: Točí tu osm druhů piv!

3. Crepérie U Slepé kočičky – Název „palačinkárny“ nejspíš vyděsil milovníky zvířat, ale nebojte, kočky se tu nepodávají. Čeká tu na vás pestrý výběr palačinek sladkých i slaných, cenově okolo sto dvaceti korun. A kam zajít? Do ulice Milady Horákové v Praze 7.

4. Valcha Restaurant – Tradiční prostory i skvělá točená Plzeň. Menu je trošku dražší než jinde, ale když pro jeden oběd přimhouříte oči, vaše chuťové pohárky vás budou milovat. Polévka okolo čtyřiceti korun a jídlo od sto čtyřiceti do dvou set. Tuhle nabídku si nenechte ujít na Bělohorské.

5. U Mrtvýho ptáka – Nejspíš to vypadá, že vybírám restaurace podle různě zničených zvířátek, ale vězte, že tomu tak není. U Mrtvýho ptáka si můžete dát chutný burger kolem sto čtyřiceti korun. Když máte ale housek dost, nabízí vám tzv. Evergreen – neboli českou klasiku. Pokud jste vegetariáni, potěší vás široká nabídka čerstvých salátů. Běžte si pochutnat do ulice Křižíkova v Praze 8.

Kavárny nejen na sychravá odpoledne

1. Café Louvre – Zajděte na skvělou kávu na místo, kam chodívaly osobnosti jako Karel Čapek či Franz Kafka. Café Louvre bylo založeno už roku 1902 a hned se stalo vyhlášenou kavárnou. Mají tady báječné zákusky, čaje, ale i vína. Ideální pro milovníky krásných dekorací a prostředí. Louvre najdete v ulici Národní, Praha 1.

2. Mamacoffee café – Na opravdu kvalitní kávu narazíte v Mamacoffee. Zakládají si na tradičním podávání kávy i jejím samotném pražení. Mezi pražskými studenty je velmi oblíbená a hovoří se o ní jen v samých superlativech. Mamacoffee café naleznete například ve Vodičkově ulici.

3. Café Rybka – Intelektuální a sympatická kavárnička, to je café Rybka. Ideální pro příjemně strávené deštivé odpoledne v klidném a přátelském prostředí s kamarády. Obsluha je sympatická a kávu i čaj tu podávají dokonalé. Rybku běžte ulovit do Opatovické ulice, Praha 1.

4. Café Portheimka – Kavárna nacházející se na pražském Smíchově je skvělou volbou na sychravé dny. Má blonďatá kamarádka o ní prohlásila, že by se kvůli ní nechala obarvit na černo. Potřebujete ještě další komentář? Už vám stačí jen vědět, že ji můžete navštívit ve Štefánikově ulici.

5. Choco Café U Červené židle – Na závěr výčtu kaváren mám pro vás specialitu. U Červené židle vám totiž nenabídnou jen kávu nebo čaj, ale také vynikající a kvalitní horkou čokoládu, na níž si opravdu pochutnáte. Zážitek dokreslí atmosféra první republiky, v jejímž stylu jsou prostory zařízené. Zajděte si pochutnat do Liliové ulice.

Bary a kluby, kde to žije

1. Popocafepetl – Mezi námi známý též jako Pop či Popáč. Po celé Praze ho najdete celkem třikrát. Pop je vlastně takový studentský bar, kam se chodí popít a poklábosit. Namíchají vám skvělé drinky za přijatelné ceny a ještě na vás dýchne místní vysokoškolský duch. Vstup je zdarma.

2. Cocktail & music bar Nebe – Na výborný koktejl, ale i za báječnou muzikou vyrazte přímo do Nebe. Čekají tu na vás skvělé dekorace tvořené anděly či výborné koktejly. Nebe má tři působiště. Když si chcete poklábosit v angličtině, jasná volba je Křemencova ulice. Nejlépe se tancuje v Nebi na Václavském náměstí a vyblbnout se na oldies hity můžete v baru na Celnici.

3. Pub – Aneb Pilsner Unique bar vás odzbrojí tím, že si zde sami můžete načepovat pivo. Jak to tady funguje? Usadíte se k jednomu z mnoha stolů, které mají vlastní pípy. Z nich si pak dle libosti točíte pivo a na digitálním displeji sledujete, kolik už jste toho vypili. Tím ovšem zábava nekončí, váš přístroj je propojen nejen s ostatními stoly v Pubu, ale i se všemi pobočkami v celé republice! Zajděte si zasoutěžit třeba do Veleslavínské v Praze 1.

4. Starsky & Hutch – Music club sídlící na Uhelném trhu je velmi oblíbený nejen proto, že se tady neplatí vstupné. Hraje se tu populární hudba a rozhodně není špatnou volbou pro pořádnou party. Když vás přepadne hlad, dejte si jedno z mnoha skvělých jídel, které zde připravují.

5. Meloun music club – Stačí si jen vybrat z pestrého programu, které Meloun nabízí. Na své si zde přijde i opravdový fajnšmekr. Stačí se mrknout na přehledné webové stránky klubu. Vstup je zdarma a zaručuji vám, že tu potkáte spoustu zajímavých lidí. Na Meloun music club natrefíte na Národní.

Na závěr vám už jen přeji dobrou chuť a příjemnou zábavu!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší studentské hospody a kavárny v Praze. Podívejte se na 15 tipů