Menu
StudentMag
Studentský život

20 důvodů, proč nechodit do menzy. Objevte tajemství dobrého jídla

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

25. 7. 2014

Děti v Africe by možná za naši menzovní stravu platili zlatem. My však žijeme v regionu, kde je jídla dostatek, a tak si můžeme dovolit být občas nevděční. A všichni víme, že jídla z menzy jsou někdy vážně hodna jedině opovržení.

1. Váš žaludek přestane trpět. Potraviny se najednou změní z nutné výplně žaludku na hodnotné zdroje živin. Tedy, nepůjdete-li místo menzy do fast foodu.

2. Naskytne se vám širší škála možností. Rozhodnete-li se porušit studentský režim a nejít do menzy, uvědomíte si, že teď můžete jít téměř kamkoli a sníst téměř cokoli. Svoboda!

3. Seznámíte se s někým novým. S někým, kdo pravděpodobně nebude studovat stejnou fakultu jako vy. Informace z jiných oborů, které si můžete při jídle vyměňovat, pro vás budou jistě velmi osvěžující.

4. Možná dokonce potkáte pravou lásku. A nad svým oblíbeným jídlem! To by se vám v menze nestalo. Chcete snad potkat pravou lásku nad UHO?

5. Uslyšíte méně blbých keců. „Chceš taky přinést čaj?“ „Je to ještě horký?“ „Máš to taky tak přesolený?“ Samozřejmě že jo, nandávali to přece ze stejného hrnce!

6. Budete mít větší estetický požitek z interiéru stravovny. Ať půjdete kamkoli. A pokud tomu tak nebude, pak je vaše menza zřejmě výjimečná.

7. Uniknete školnímu režimu. Na chvíli budete mít pocit, že vlastně do školy vůbec nechodíte a máte hromadu volného času. To vše jen díky změně prostředí.

8. Syrové bude jen to, co syrové být má. Žádné nedovařené brambory nebo nedopečené kuře.

9. Pozřete méně soli, tuku a jiných jedů. Protože, řekněme si to na rovinu, ač se nám vedení školy snaží vnutit, že jídlo v menze je z čerstvých surovin a že polévka není jen omaštěná voda s maggi, ve skutečnosti jim na našem zdraví moc nezáleží.

10. Budete utrácet peníze za správné věci. Protože co je důležitější než zdravá a vyvážená strava?

11. Vlastně ani nemusíte utrácet o moc víc. Kolem poledne seženete dobré jídlo i za 80 korun, což už není tak daleko od ceny jídla v menzách UK.

12. Nenačichnete připáleným pangasiem.

13. Nehrozí, že byste narazili na něco tak odporného jako je bramborová kaše z prášku.

14. Vegetariáni už nebudou muset jíst střídavě jen buchtičky se šodó, lívance, přesolené rizoto se sójovým granulátem nebo knedlíky s kachnou bez té kachny, prosím“.

15. Vegani nebudou muset jíst jen suchou rýži.

16. Můžete být vegetariány, vegany, vitariány… Prostě čímkoli, co uznáte za vhodné pro váš organismus. Už vám v tom nebude bránit chabý menzovní výběr jídla.

17. Budete denně poznávat nová místa. Koho baví chodit každý den stále do jedné a té samé stravovny?

18. K zapití jídla nebudete mít na výběr jen sladký a hořký čaj.

19. V restauracích nandavají často dost velké porce. Nechte si polovinu zabalit do krabičky a budete mít rovnou i jídlo k večeři.

20. Jakmile přestanete chodit do menzy, začnete znovu jídlo milovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

20 důvodů, proč nechodit do menzy. Objevte tajemství dobrého jídla