Menu
StudentMag
Studentské finance

Jak zbytečně neutrácet o prázdninách? Známe 7 tipů, díky nimž ušetříte

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

23. 7. 2014

Prázdniny jsou z finančního hlediska celkem náročné období. Chceme si užívat, ale zároveň si přejeme, aby nám na zimní semestr zbylo alespoň pár korun. Jak taková protichůdná přání skloubit dohromady? Vymysleli jsme 7 způsobů.

1. Vytěžte z ISICa do se dá

I o prázdninách lze využít spoustu slev díky ISIC. Slevy na festivaly, jízdné, zábavu, knihy, jídlo… Když už jste si za toho ISICa zaplatili, pokuste se z něj vytřískat co se dá.

2. Uspořádejte domácí bazoš

Jistě se vám doma také válí spousta věcí, na které už jste několik měsíců nesáhli a nejspíš už je nikdy nevyužijete. Zaneste zaprášené knihy do antikvariátu a oblečení do second handu, možná z toho pár korun kápne.

3. Dejte si horní limit

Stanovte si na měsíc nějaký pevný rozpočet, přes který prostě nejede vlak. I kdyby z nebe začaly padat trakaře, tenhle limit nesmíte překročit.

4. Zjistěte, kdy jsou happy hours

Ve spoustě barů a hospod fungují happy hours, tedy hodiny, během nichž dostanete dva drinky za cenu jednoho nebo jeden za zvýhodněnou cenu. Zjistěte, kdy jsou happy hours ve vašich oblíbených podnicích, a přizpůsobte tomu své plány na večer.

5. Noste si svačinu z domova

Zamyslete se, kolik peněz utrácíte za jídlo, když jste mimo domov. Nebylo by lepší si připravit svačinu už doma a vzít si ji s sebou? Stejně uvažujte, chodíte-li na brigádu. Jaký má smysl pracovat za 80 korun na hodinu, když si potom ve firemní kantýně koupíte za 80 korun oběd? Správně, moc smyslu to nemá.

6. Co je zdarma, to je pro vás

Projděte si na Facebooku stránky jako Co je v Praze zadarmo, Co je v Brně zadara a jim podobné. Sem tam zde můžete narazit na zajímavé volnočasové aktivity, o nichž jste ani netušili, že nic nestojí.

7. Esemesky za 0,– korun

Pokud je váš telefon dostatečně chytrý a umí se připojit k internetu, využijte toho a posílejte SMS levněji než doposud. Přibližně o tři koruny levněji. Na internetu najdete spoustu aplikací, přes které se dají SMSky posílat gratis.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak zbytečně neutrácet o prázdninách? Známe 7 tipů, díky nimž ušetříte