×
StudentMag

Vybrali jsme 5 brigád, které zvládnete při studiu. Zn.: časově nenáročné

Jak se stát Au-pair
České děti vám nevoní? Starejte se o zahraniční. Zdroj: sxc.hu

Brigáda při studiu je dnes téměř samozřejmostí. Ať už pracujete z jakéhokoli důvodu, jistě dobře víte, že dá dost práce skloubit studium a brigádu. Proto vám přinášíme přehled brigád, které mají tu výhodu, že je lze časově skloubit i s denním studiem.

Hlídání dětí je oblíbenou studentskou brigádou. Zdroj: sxc.hu

Telefonní operátor

Dnes již klasická studentská brigádní práce. Její výhodou je především to, že si můžete zvolit ranní či odpolední směny nebo pracovat jen některé dny v týdnu. Fyzicky nenáročná práce, ale poměrně zatěžující po stránce psychické. Není vždy snadné vyhovět a uklidnit rozzlobeného zákazníka skrze telefonní linku. Náročné je i aktivní nabízení služeb a produktů, kdy se nesčetněkrát setkáte s odmítnutím.

Pokladní

Podobně jako práce telefonního operátora je i zde nespornou výhodou možnost volby směn. Fyzicky se nenadřete, ale někteří nerudní zákazníci mohou dát vašemu egu pěkně zabrat.

Doplňování zboží

Další prací v oblasti obchodu je doplňování zboží. To sice může být někdy fyzicky náročnější, ale časově se dá se studiem příjemně skloubit. Psychická újma snad ani nehrozí, ale počítejte s tím, že někteří zákazníci po vás budou občas něco chtít vědět a vy jim jako brigádník moc neporadíte, což mohou být snad jediné nepříjemné pocity.

Úklid

Uklízet můžete v domácnostech, kancelářích či různých obchodních a průmyslových prostorech. Příjemné je, že například úklidy kanceláří se provádějí ve večerních hodinách, když už máte s nejvyšší pravděpodobností po výuce. Fyzická náročnost se pochopitelně odvíjí od druhu úklidu, jistěže úklid po malování či mytí oken bude o poznání náročnější než běžný pravidelný úklid domácnosti.

Hlídání dětí

Oblíbená brigáda u studentek. Pokud zbožňujte děti a máte to štěstí, že narazíte na rozumné rodiče a alespoň trochu vychované děti, je to vynikající forma přivýdělku. Je to opravdu smysluplná práce, i když mnohdy může být vyčerpávající psychicky, ale v případě pohybově živějších dětí fyzicky.

Na druhou stranu se dá tato práce také velmi dobře časově zkoordinovat se studiem, zažijete při ní spoustu legrace a také vás pořádně zocelí. Může být i zajímavou položkou v životopise, protože pokud hlídáte cizí děti, tak zaměstnavatel pozná, že jste zodpovědní a že je na vás spolehnutí a navíc umíte jednat i v krizových situacích.

Brigád, které lze příjemně skloubit se studiem je mnohem více. Je jen na vás, abyste si ujasnili, co můžete nabídnout, co chcete dělat, co jste ochotni akceptovat a přes co už naopak nejede vlak. Pokud stále nemůžete najít vhodnou brigádu, nebojte se oslovit vybranou firmu sami, za zeptání nic nedáte a štěstí, jak známo, přeje připraveným.

2/5 - (1 vote)
2/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..