Menu
StudentMag
Studentský život

Co dělat o prázdninách? Přinášíme 7 tipů pro každou peněženku

Redakce

Redakce

30. 7. 2019

Po deseti měsících mučení se dočká každý ze studentů dvouměsíční odměny. Jenže náhle zjišťujete, že s téměř prázdnou peněženkou se vám zužuje výběr aktivit, které můžete během prázdnin provozovat.

Sportem ku zdraví!

Na jednu stranu – něco na tom bude. Co vám brání ve vytáhnutí kola během pěkného slunečného dne a projížďce po okolí, na blízkou rozhlednu, hrad či zámek?

Vyzkoušejte vodní lyžování, bobové či lanové dráhy, koupaliště, minigolf, bowling, inline či nord-walking. Výběr je opravdu z pestré škály aktivit. Navíc, berte to pozitivně, společně se spálením kalorií zvýšíte přísun endorfinů a zároveň budete záživnějším způsobem poznávat své okolí.

Doporučujeme:

Na plánování cyklotras servery:

  • Cykloserver
  • Komoot Routenplanner

Vydejte se pod širák

Stačí jen sebrat partu kámošů, stan s ešusem a můžete se brodit lesem nelesem, dokud nenajdete vhodné místo ke stanování. Atmosféru zlepší opékání s večerní hrou na kytarou, ale vše by samozřejmě mělo být v souladu se skautskými pravidly.

Filmový maraton

Nebudeme si nic nalhávat. Sice paty z domu jen tak nevystrčíte, každopádně mnoho z nás si díky sledování filmů zlepšilo své znalosti v cizích jazycích i o dění kolem (například díky dokumentům). K lepšímu prožitku během sledování snad postačí kopa popcornu a kapek do očí.

…a jde se na kutě

Mmnozí z nás byli ošizeni o spousty hodin spánku. Právě teď nastala vhodná příležitost na to, abyste mohli všechny ty probdělé noci dohnat!

Would you like to cook like Jamie Oliver?

Pokud ano, máte právě teď skvělou příležitost! Na internetu či v knihkupectví můžete sehnat některé z jeho receptů a inspirovat se jimi. Mnozí lidé obdivují jeho kreativitu, která je zjevná jak z vizuální podoby pokrmu, tak i po chuťové stránce. Hledáte-li dostupnější variantu, můžete si vybrat i z minikuchařky na našem webu v sekci Studentské recepty.

Festivaly

Celé prázdniny se hemží spoustou festivalů, koncertů, hudebních, filmových a divadelních vystoupení. Na serveru Letní festivaly si můžete vybrat dle vašeho gusta program, který vám padne do noty. Je libo Colours of Ostrava nebo Benátskou noc?

Příprava do školy (?)

To nejhorší na konec – každopádně i tahle aktivita by se měla zmínit. Doporučená četba se sama od sebe nepřečte (i když mnohé weby vám tuhle starost ulehčí), jenže student ví, že taková matika či základy odborných předmětů se přes prázdniny velmi dobře zapomínají. Raději neotálejte – štěstí přeje připraveným!

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Co dělat o prázdninách? Přinášíme 7 tipů pro každou peněženku