Menu
StudentMag
Studentský život

Jak se připravit na fesťák? Máme pro vás 7 rad, na co nezapomenout

Redakce

Redakce

31. 7. 2013

Chystáte se na letní festival, a máte pocit, že při plánování určitě na něco zapomínáte? Víme, co všechno byste si měli zařídit a zjistit, než vyrazíte. Řešení problémů až na místě totiž může být značně nepříjemné. Podívejte se na 7 rad, co nezanedbat.

1. Zapište si do diáře místo a den konání

Už jste si z nabídky festivalů vybrali? Pak si nezapomeňte poznamenat místo a den konání akce. Během letních prázdnin čas utíká mnohem rychleji než obvykle a často můžete zapomenout, co jste si třeba již několik měsíců předem naplánovali. Byla by škoda prošvihnout vámi dlouho očekávanou akci, zvlášť pokud se na fesťák chystáte s přáteli.

2. Kupte si včas vstupenku

U mnoha letních festivalů platí, že čím dříve si vstupenku koupíte, tím více ušetříte. Je dobré si včas najít všechny potřebné informace na internetu a maximálně využít nabízených slev. Slevy na vstupném většinou platí pro držitele karet ISIC, ITIC, ALIVE a IYTC. Zároveň se často víc vyplatí permanentka na celý festival než vstupné na každý den zvlášť.

3. Zjistěte si dopravní spojení a naplánujte cestu

Ať už se chystáte na festival ve svém regionu, nebo na druhý konec ČR, určitě doporučujeme si včas zjistit možnosti dopravního spojení na místo konání akce. Nezapomeňte, že nejde jen o cestu tam, ale i zpět. Noční spoje bývají často omezené a je značně problematické a nepohodlné tuto situaci řešit ve tři hodiny ráno na zastávce autobusu.

Zapátrejte ve svém okolí a zjistěte, jestli se třeba na festival nechystá ještě někdo z vašich známých. Pokud se na fesťák vydáte ve skupině, nejen že si užijete větší legraci, ale pravděpodobně se vám to i finančně vyplatí. Když se vám podaří naplnit celé auto a společně se složíte na výdaje za benzín, může vás cesta tam i zpět vyjít i levněji než hromadnou dopravou.

4. Prostudujte si pečlivě program festivalu

Ještě než dorazíte na místo, v klidu si prostudujte program festivalu. Především pokud máte své oblíbené kapely, které rozhodně nechcete prošvihnout, předem si zjistěte, v kolik hodin a u které stage hrají. Není na škodu si program doma předem vytisknout a zajímavé kapely si označit zvýrazňovačem.

5. Sežeňte si nocleh

Pokud jedete na vícedenní festival, nezapomeňte, že potřebujete taky někde spát. Většina letních festivalů je na tuto potřebu svých návštěvníků dobře připravená a nabízí možnost přenocování ve stanovém městečku. Za drobný poplatek si můžete na určeném místě postavit stan a přenocovat v něm.

To je velmi výhodné především proto, že stanové městečko bývá postaveno poblíž areálu festivalu, takže nemusíte od centra dění ke stanu chodit moc daleko. Zároveň se nemusíte s přáteli dohadovat, kdo vezme břemeno řidiče na sebe a můžete všichni celý den i noc neomezeně popíjet.

6. Podívejte se na předpověď počasí

Abyste se na festival dobře oblékli, podívejte se alespoň den předem na předpověď počasí. Obecně však platí, že na festival bychom se měli obléknout především pohodlně a spíše sportovně. Nikdy nezapomeňte na teplý svetr, protože večer může být chladno, a pláštěnku pro případ neočekávaného deště.

7. Všechno nepotřebné nechte doma

Na fesťáku se musíte vždy řídit pokyny organizátora. Pokud v pokynech stojí, že do areálu festivalu se nesmí nosit zbraně jakéhokoliv druhu, hořlaviny, předměty ohrožující bezpečnost, pyrotechnické předměty, drogy a omamné látky, plastové či skleněné lahve nebo fotoaparáty, nechte tyto předměty doma. Určitě si však nezapomeňte s sebou vzít platnou vstupenku a dostatek peněz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se připravit na fesťák? Máme pro vás 7 rad, na co nezapomenout