Menu
StudentMag
Studium

Překonejte 4 úskalí, na která narazíte při studiu cizího jazyka. Víme jak

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

18. 8. 2014

Bez znalosti cizích jazyků to v dnešní době nejde. Využijete je ve škole, na dovolené, ale hlavně při hraní oblíbené PC hry. Samotné učení však není procházka růžovým sadem. Jaké strasti a problémy vás určitě potkají?

1. Nedostatek času

Asi nejčastější problém, který provází veškeré aktivity, ne jen učení. Jak si zorganizovat svůj čas, vám neporadíme. Času máme každý stejně. Je jen na vás, jak s ním naložíte.

Využijte například chvilku při cestě do školy a přečtěte si pár stránek z oblíbené knihy. A pokud nepatříte mezi vášnivé čtenáře, využijte možností audio slovníků. Na cestu jako dělané.

2. Ztráta motivace

Školní část učiva máte za sebou a necítíte potřebu studovat dál? Proč byste se měli učit víc, když už školní učivo zvládáte? Ztráta motivace je další fází, kterou si každý, kdo se učí cizí jazyk, projde.

V tomto stádiu je dobré znovu si zopakovat, proč jste se jazyk začali učit. Chcete se dívat na filmy bez titulků? Chcete hrát hry a plnit questy, kterým rozumíte? Zdá se vám překlad vaší oblíbené knihy slabý a radši byste si přečetli originál? Dobře stanovený cíl je krokem k úspěchu.

3. Nevidím posun…

Stagnace. I s tou se většina z nás při učení setká. Zvládáte gramatiku, něco si přečtete i napíšete. Ale neustále se držíte zažitých frází ze školy. Používáte klasická slovní spojení, kterými nikoho neohromíte a máte pocit, že není kam pokračovat. Omyl.

U jazyků je vždycky co zlepšovat. Jazyk se učíme celý život.

4. To je trapný…

Tuhle větu slýchávám velice často. A vždycky si vzpomenu na svoji učitelku angličtiny, která mi vtloukala do hlavy, abych se nestyděla.

Přehánět, přehánět, přehánět. Především u angličtiny je slovo přehánět více než výstižné. Většina z nás se cítí trapně, když má mluvit nahlas. Nedej bože třeba anglicky. Ale když se na nás nikdo nedívá nebo blbneme s kamarády, nasadíme ten správný přízvuk. Proč? Protože přeháníme. Nestyďte se a mluvte, jako když jste v pokoji sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Překonejte 4 úskalí, na která narazíte při studiu cizího jazyka. Víme jak