Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Motivace je klíčovým krokem k úspěchu. Nenechte si ji vzít

Barbora Milotová

Barbora Milotová

7. 1. 2013

Máte sny, plány do budoucna a slibné představy? Jen málokdo je ale umí zrealizovat. Pokud chcete uspět, potřebujete špetku odvahy, hrstku vůle a velkou, velkou motivaci.

FOTO: wonderland

„Motivace je vnitřní elán.

Určitě také rádi sníte o slibné budoucnosti. Chcete dosáhnout úspěchů – toužíte po penězích nebo jen po dokonalé postavě. Tak proč, když jste si konečně uvědomili, co chcete, nedokážete dojít až do konce? Možná za to může ztráta víry. Nebo vás všudypřítomné slogany a reklamy poukazující na perfektní svět přesvědčily, že už do něj nepatříte?

Důvěřujte svým schopnostem

Protože už jste se smířili s tím, že vám na počátku cesty do uší nezní Hollywood Entertainment uvádí, musíte si uvědomit i to, že vám nic do klína nespadne. A na rozdíl od filmových hrdinů ani nevíte, jestli uspějete.

Proto se neobejdete bez dostatečné motivace, opřené o vaše sebevědomí. Stručně řečeno, bez víry v sebe samotné to nikam nedotáhnete. Motivaci můžete hledat v sobě, ve svojí budoucnosti i ve své síle a snech. Není to jednoduché, což ale neznamená, že se vzdáte a necháte své vize rozplynout v nenávratnu.

Stanovte si cíle

Nejednou jistě přijde i chvilka, kdy zavrhnete vlastní cíle a motivace uteče jako první. Právě pro tento případ se musíte pojistit hned na začátku. Vezměte si papír a podrobně si cíle rozepište. A nezapomeňte podtrhnout to, co vám v úspěšné budoucnosti brání.

Hned vedle těchto černých slov si napište několik řešení. Optimisticky popište svoji motivaci a poznamenejte si, co vás potká, až se sen vyplní. Až budete mít chuť s vaším snem skoncovat, poznámky si přečtěte a neztrácejte hlavu.

Radujte se i z malých úspěchů

Není dobré spoléhat na to, že vás za úspěchy odmění ostatní. Ti jsou příliš zaneprázdnění sami sebou. Musíte si neustále připomínat, proč chcete daného cíle dosáhnout a jak ho zrealizovat. Radujte se i z nejmenších vydařených věcí a odměňujte se maličkostmi. Ty vám budou později připomínat, jak skvěle jste začali.

Věřte, že když lidem z reklam dokáže vykouzlit úsměv na rtech nové máchadlo, vás může potěšit i první malý krůček kupředu. Nenechávejte se strhnout pesimismem společnosti. Pokud vás motivace přeci jen opustí, hledejte dál. Není nic horšího než lidé, co si stěžují, ale motivaci se ani nesnaží najít. Jak řekl Zig Ziglar: „Vítězství není všechno, ale vůle k vítězství ano.”

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Motivace je klíčovým krokem k úspěchu. Nenechte si ji vzít