Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Pracovat při studiu, nebo ne? 4 nejlepší věci, které vám brigáda přinese

Lucie Hejduková

Lucie Hejduková

24. 2. 2015

Česká republika patří k zemím, kde je naprosto běžné studovat vysokou školu a zároveň si přivydělávat na brigádě. Většina vysokoškoláků při studiu pracuje, ať už dlouhodobě nebo na zkrácený úvazek, či alespoň vyzkoušela několik krátkodobějších brigád.

Pokud zrovna nestudujete jadernou fyziku, jde to celkem pohodlně skloubit. Nezapomeňte ani na letní prázdniny. Z tříměsíčního volna si vyhraďte alespoň pár týdnů, které strávíte na brigádě. Má to své výhody.

Přivýdělek

Peníze jsou samozřejmě to největší potěšení, které vám práce při studiu dává. V létě díky nim můžete vycestovat do zahraničí, šetřit si na auto, zaplatit účty a podobně. V horším případě se párkrát trochu víc odvážete na večírku a peníze jsou pryč.

Osamostatnění

Vlastní příjem vás opravňuje investovat do čehokoli chcete, taktéž vám poskytuje určitou míru nezávislosti. Zkrátka a dobře si nemusíte rodičům říkat o peníze a prosit o větší kapesné.

Praxe

Jakákoli brigáda, i když se to na první pohled nemusí zdát, může být dobrou praxí do budoucna. V nejlepším případě se vám podaří sehnat brigádu ve vašem oboru. Takovým šťastlivcům pak může jednoduchý přivýdělek otevřít vrátka k budoucí kariéře.

Pokud jste neměli takové štěstí a pracujete zcela mimo vaše zamření, nezoufejte. Každá brigáda, kterou jste kdy absolvovali, vypovídá o tom, že máte snahu a nejste líní. Proto neváhejte a hrdě si ji zapište do svého životopisu.

Co patří do životopisu studenta? Máme pro vás 7 tipů i vzorový příklad

Poznáte nové lidi

Práce při studiu je dobrá příležitost, jak se seznámit s novými lidmi. Nejde jen o navázání nových přátelství. Prostřednictvím brigády si totiž můžete vytvořit konexe, které vám v budoucnu mohou dopomoci k dalšímu přivýdělku nebo dokonce dlouhodobému zaměstnání. Nikdy nevíte, komu se zalíbíte a kdo vám nabídne další spolupráci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pracovat při studiu, nebo ne? 4 nejlepší věci, které vám brigáda přinese