Menu
StudentMag
Studium

Kde lze studovat psychologii dálkově? Možnosti jsou tři

Jana Langová

Jana Langová

4. 11. 2017

Zajímáte se o psychologii, ale okolnosti vám nedovolují se studiu věnovat na plný plyn? Nevadí! Tři univerzity si pro vás připravily bakalářské studium psychologie v kombinované formě, dvě soukromé a jedna veřejná. Poradíme vám, kde lze studovat psychologii dálkově.

Kde lze studovat psychologii dálkově: Filozofická fakulta UPOL

Olomoucká filozofická fakulta nabízí hned několik oborů v kombinované formě, která je zde vedena jako jednodenní tutoriály, individuální konzultace a samostudium, jež je podpořené propracovaným systémem e-learningu.

Katedra psychologie UPOL láká na možnosti výzkumu, moderně vybavené laboratoře a rychlé uvedení do praxe pomocí sítě stáží, domácích i zahraničních. Hodit se může i univerzitní Vědeckotechnický park, kde vás podpoří při začátcích vašeho podnikání.

Den otevřených dveří fakulty je letos naplánován na 1. prosince. Během něho dostanete všechny informace, které potřebujete a prohlédnete si prostory vaší budoucí fakulty. Katedra psychologie také organizuje přípravný kurz na přijímací zkoušky na obor psychologie.

Přijímací zkouška

Přijímací zkouška má dvě části, testovou a ústní. Písemné testy jsou dva, Test studijních předpokladů připravovaný fakultou pro všechny bakalářské obory, a Oborový test psychologie, kde uchazeč prokazuje znalosti základů psychologie, filozofie a biologie člověka. Body z obou testů se sčítají a do další části postupují pouze ti nejlepší. Na stránkách fakulty najdete znění testů z minulých let.

K ústní zkoušce si s sebou musíte připravit esej, seznam prostudované literatury, životopis a informace o vámi vykonaných stážích, praxích či kurzech. Komise u ústní části se soustředí na tři okruhy: motivace ke studiu psychologie, osobnostní charakteristiky uchazeče a znalosti psychologie.

Jak se dostat na psychologii? Snadno to nepůjde, konkurence je vysoká

Pro příští rok má fakulta v plánu přijmout 50 nových studentů ke kombinovanému studiu psychologie.

Čím zazáříte?

Nepodceňujte přípravu k ústní zkoušce. Vyberte dobrou literaturu, napište esej, která vysvětlí všechny vaše pohnutky a přednosti ke studiu psychologie a mějte v záloze zajímavé praxe a stáže, které můžete nabrat už během střední školy. Bez znalostí základních psychologických pojmů tam ani nevcházejte, konkurence je vysoká!

Kde lze studovat psychologii dálkově: Newton College

Soukromá Newton College přináší zajímavý a jedinečný obor Psychologie pro manažery, který vychovává budoucí leadery, jež vědí jak tým nejen vést, ale také motivovat. Je to studium vhodné pro osoby, které by chtěly být manažery, poradci, součástí personálního oddělení nebo se věnovat koučování.

Univerzita nabízí studium po menších skupinách formou interaktivní výuky, která propojuje psychologická témata s business znalostmi. Součástí výuky je také absolvování praktických stáží, které vás mají připravit na úspěšný vstup do pracovního života.

Studovat můžete jak v Praze, tak v Brně. Jeden rok studia vás přijde na 85 tisíc Kč, které částečně můžete získat zpět v prospěchovém stipendiu, jehož výše dosahuje až 30 tisíc Kč. Univerzita nabízí také sociální a ubytovací stipendium.

Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky jsou bezplatné a formou rozhovoru. Během něho budou zjišťovat vaši motivaci a předpoklady ke studiu psychologie a managementu. Univerzita vypisuje několik termínů od listopadu až do září, z nichž si můžete vybrat. Pohovor můžete absolvovat i před maturitou.

Na stránkách univerzity můžete zažádat o zaslání doporučení a zkušeností současných studentů pro přijímací zkoušky.

Kam na psychologii: Známe 5 nejlepších škol, kde ji můžete studovat

Kde lze studovat psychologii dálkově: VŠEM

Soukromá Vysoká škola ekonomie a managementu nabízí studium psychologie jako specializaci oboru Komunikace a lidské zdroje. První dva roky studujete obor ve všeobecném základu a pro třetí ročník si vybíráte specializaci ze čtyř možností: Komunikace a společnost, Řízení lidských zdrojů, Psychologie a sociologie a Komunikace v managementu.

VŠEM je speciální v tom, že studium lze začít ve třech termínech a vybrat si můžete i výši školného. To nejzákladnější začíná na 20 tisíc Kč za jeden školní rok (10 měsíců). Škola také nabízí stipendium pro podporu talentovaných a znevýhodněných studentů.

Přijímací zkoušky:

Přijímací zkoušky jsou bezplatné a dvoukolové. V první části, která je on-line, absolvujete osobnostní test a test učebních stylů, v druhém kole pohovor, kde se opět zjišťuje motivace uchazeče.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Kde lze studovat psychologii dálkově? Možnosti jsou tři