Menu
StudentMag
Studium

Co znamená zkratka BBA a jak titul získat?

Nevíte, kam po gymplu či kam po vysoké škole? Seznamte se s programem BBA! O co jde a kde titul BBA získat?

 

Studijní programy BBA a MBA

Zkratka BBA vychází z anglického Bachelor of Business Administration. Jedná se o profesní studijní program, po jehož absolvování student obdrží titul BBA. Navazujícím studijním programem je v případě zájmu uchazeče o prohloubení manažerských znalostí program Masters of Business Administration ukončený titulem MBA.

Manažerské studium

Studijní programy BBA a MBA jsou typické zejména pro anglosaský svět, v posledních letech však jejich popularita značně stoupá v Evropě i u nás. V podstatě se jedná o alternativu k tradičnímu modelu vzdělávání v oboru obchodního managementu, řízení firem, marketingu, personalistiky a práva. A kde se titul BBA píše? Najdete ho za jménem, stejně jako titul MBA.

Kde BBA studovat?

Vysokých škol s BBA programy je v České republice zhruba dvacet – míst, kde studovat BBA u nás tak rozhodně není málo. Nejčastěji jde o soukromé školy, přičemž nejširší možnosti BBA studia nabízí Praha.

co-znamena-titul-bba

Kde studovat management, ale i právo

Kde studovat BBA v Praze? Například v Ústavu práva a právní vědy. Ten je místem, kde se dá studovat management, ale zároveň si zde na své přijdou i zájemci o studium veřejné správy či práva. Ústav práva a právní vědy nabízí v rámci programu BBA tři specializace – studium právní specializace, manažerské specializace nebo veřejné správy. Školné BBA programu zde činí 49.500,- Kč bez DPH.

Co obnáší studium BBA?

K tomu, abyste mohli nastoupit ke studiu BBA, vám stačí pouze maturita; žádné další vzdělání není nutné. Oproti tradičním VŠ je doba vzdělávání kratší; BBA se typicky studuje kombinovanou formou dva roky, některé instituce nabízejí i jednoleté studium BBA – například v Ústavu práva a právní vědy lze titul BBA získat už za 8-12 měsíců.

Pro absolventy i lidi z praxe

Pokud se právě rozhodujete, kam po střední škole, avšak tradiční VŠ vás nelákají, anebo jste už ze školy dávno pryč, ale zajímá vás třeba to, jak se stát manažerem, studium BBA by mohlo být dobrou volbou.

„Programy BBA jsou vyhledávané zejména těmi zájemci, kteří nemají vysokoškolské vzdělání a chtějí si osvojit základní znalosti práva a managementu a návazně studovat vyšší profesní stupeň,“ říká doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc., garant BBA programu Ústavu práva a právní vědy.

BBA i navazující studium MBA má smysl

Podobně jako nižší stupeň manažerského vzdělávání BBA, který má jistě smysl a posune absolventa profesně dále, je v případě zájmu uchazeče o prohloubení manažerských znalostí ideální program Masters of Business Administration ukončený titulem MBA.

„Ústav práva a právní vědy nabízí v rámci programu MBA 12 specializací – výběr studijních programů od managamentu, marketingu, práva i obchodu je největší v ČR. Školné MBA programu činí 99.000 Kč bez DPH, není-li vypsána aktuální cenová akce, která zájemcům vstup do studia ještě více zpříjemní,“ doplňuje Urban.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co znamená zkratka BBA a jak titul získat?