Menu
StudentMag
Studium

Jak se připravit na přijímací zkoušky na VŠ? Přečtěte si 5 tipů

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

7. 6. 2018

Příjímací zkoušky se pomalu blíží a je na čase začít si o nich hledat důležité informace. Pokud ještě ani nevíte, zda a na jakou školu chcete, je nejvyšší čas se rozhodnout. My vám přinášíme 5 možností, jak se na zkoušky připravit.

Kdy začít?

Délka přípravy je velice individuální. Někomu stačí podívat se na testy týden před zkouškou, jiný na to potřebuje dva měsíce. Ale určitě byste čas na přípravu neměli podcenit. Je přece jen lepší zjistit pár měsíců před zkouškou, že látku zvládáte a bude vám stačit 14 dní na přípravu, než 14 dní před zkouškami zjistit, že vám nejde nic.

Najděte si verze testů z předešlých let

Spousta škol dnes dává přímo na své internetové stránky ukázky testů z minulých let. Ty si můžete stáhnout a doma si je vyzkoušet. Tak zjistíte své silné a slabé stránky a co je třeba se doučit. Je to jedna z nejlepších možných příprav.

Jak se obléct na přijímačky na VŠ? Vybrali jsme 18 vhodných outfitů

Vyzkoušejte fórum

Vyhledejte si a sledujte fóra zaměřená na přijímací zkoušky, které vás čekají. Můžete si na něm vyměňovat své poznatky, fígle a zlepšováky. Mnohdy na fóra přispívají i studenti, kteří již přijímačky absolvovali, získáte tu tedy mnoho rad a zkušeností nejen přímo ze zkoušek, ale i co se studia týče. Pokud si nejste stále jisti, na jakou školu jít, fórum je pro vás také řešením.

Zkouška nanečisto

Nanečisto si můžete testy samozřejmě zkoušet i doma. Nastavíte časomíru a jedete. Bohužel doma nebudete nikdy schopni si vytvořit takovou atmosféru jako v „den D“. Dnes se již pořádají takzvané zkoušky nanečisto. Zde máte tu možnost vyzkoušet si, jak to bude reálně asi vypadat. Navíc jsou na těchto akcích většinou testy nově vytvořené, proto mají velikou výpovědní hodnotu.

Jak dlouho se učit na přijímací zkoušky na medicínu?

Přípravné kurzy

Jako další alternativou jsou přípravné kurzy. Ty si můžete vybrat podle svých požadavků. Společností je dnes na trhu spousta, takže máte z čeho vybírat. Ale dřív než se rozhodnete do nějakého kurzu investovat, pořádně si společnost proklepněte. Samozřejmě, že na stránkách společností najdete jen samou chválu, proto byste měli zamířit na výše zmíněné fórum a tam se zeptat na zkušenosti nestranných lidí.

I přesto, že vám kurzy slíbí x procentní úspěšnost, vše ve výsledku záleží na vás. Proto nezaspěte, nic nepodceňujte a věnujte se přípravě. Teď je pro vás určitě středobod vesmíru maturita, ale věřte, že tu zvládnete. Je málo lidí, kteří nezvládli maturitu, ale spousta lidí, co se nedostala na VŠ.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak se připravit na přijímací zkoušky na VŠ? Přečtěte si 5 tipů