Menu
StudentMag
Portugalština

Portugalština online: 5 skvělých aplikací a služeb pro začátečníky

Redakce

Redakce

9. 8. 2019

Že je portugalština podobná španělštině, ještě neznamená, že pokud mluvíte španělsky, máte vyhráno. Jaké jsou rozdíly mezi evropskou a brazilskou portugalštinou? Vyzkoušejte vychytané appky, které vám pomůžou s výslovností i gramatikou.

Pokud chcete začít studovat portugalštinu, pomůže vám pro začátek zapomenout, že je podobná španělštině. Klíčem k úspěchu je učit se jí jako nový jazyk. I když slovíčka jsou podobná, výslovnost i gramatika jsou odlišné.

Semantica Portuguese

Nejlepší online zdroj pro učení se brazilské portugalštiny. Využívá reálná videa pro vysvětlení problematických gramatických jevů i brazilských slangů. Semantica je dostupná jako blog, webové stránky, facebookové stránky a YouTube kanál. Je zcela zdarma, stačí, když se zaregistrujete pomocí emailu.

BBC Languages Portuguese

Tady se zábavnou formou naučíte úplné základy jak evropské, tak brazilské portugalštiny. Kombinace audia, videa a frází, díky kterým budete rychle v obraze. Jedním z nástrojů na BBC Languages je online videokurz Talk Portuguese, který vás vtáhne do kultury portugalsky mluvících zemí a naučí vás rychle užitečné fráze a slovní zásobu pro cestování i život.

Memrise

Jazykových aplikací je spousty. Pokud se nechcete učit jazyk jako na základce, neztrácejte čas s aplikací Duolingo, která vás unudí už po pár lekcích. Vyzkoušejte Memrise. Tvůrci mají smysl pro humor. Interaktivní flash karty, díky jejichž opakování jednotlivé fráze a slovíčka nikdy nezapomenete, jsou originální a hlavně použitelné v reálném životě.

Navíc si můžete vytvářet vlastní mnemotechnické pomůcky a sdílet je s ostatními studenty. Samozřejmostí je audio u každé kartičky. Memrise je v základní verzi (která pro výuku stačí) zdarma.

Tradutex Portuguese Lessons

Youtube kanál, který vás naučí evropskou portugalštinu. Mluvit jako Portugalec se může zpočátku zdát složité, kvůli spoustě odlišností, které dostanou studenty španělštiny i jakéhokoliv českého mluvčího. Tady se naučíte správnou výslovnost a gramatiku ovládnete díky jednoduchým video vysvětlivkám. A až s portugalštinou trochu pokročíte, můžete sledovat videa s krátkými příběhy v portugalštině, namluvené rodilými mluvčími.

Langevo

Pokud chcete něco opravdu netradičního a navíc milujete fantasy nebo Farmville, vyzkoušejte českou jazykovou hru Langevo. V Langevu si budujete vlastní fantasy zemi a nakupujete políčka se zásobou slovíček. Čím více hrajete, tím více pozemků i znalostí máte. Dejte hře šanci, pokud už jste vše vyzkoušeli a nikdy nepřebrodili hranici prvních pár lekcí.

Při studiu portugalštiny se potkáte s trpaslíky a dalšími magickými bytostmi a naučíte se tak přes 800 frází a slovíček. Hra je v základní verzi zdarma, v placené verzi nabízí různé vychytávky a rychlejší posun do dalšího levelu, za 299 Kč na tři měsíce.

Portugalsky už umíte? Naučte se španělsky, online a zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Portugalština online: 5 skvělých aplikací a služeb pro začátečníky