Menu
StudentMag
Španělština

Jak se učit španělštinu online. 7 aplikací a služeb pro studium doma a zdarma

Redakce

Redakce

11. 3. 2020

Chcete se rychle naučit španělsky, ale nechcete chodit na kurzy nebo platit soukromého lektora? Zkuste to online, pomocí aplikací, videí a interaktivních webových stránek. Přinášíme tipy na sedm skvělých služeb.

Practica Español – španělština online s kulturou a videozprávami

Oficiální zdroj, spoluvytvářený Institutem Cervantes, který využívají učitelé a studenti po celém světě. A navíc kompletně zdarma. Tady najdete spoustu užitečného materiálu, od cvičení přes vysvětlení gramatiky až po aktuální videoreportáže ve španělštině.

Můžete poslouchat novinky ze Španělska nebo ze světa, seřazené podle jazykové úrovně (dle evropského rámce od A1 po C2) nebo podle oborů, které vás zajímají. U každé nahrávky je přepis audia, krátké cvičení a vysvětlení gramatiky. Na practicaespanol.com si také můžete udělat oficiální test vaší jazykové úrovně.

Mi vida loca, BBC – online kurz španělštiny pro začátečníky

Představte si seriál, kde hrajete hlavní roli vy. BBC Languages na svých stránkách nabízí originální videokurz španělštiny pro úplné začátečníky,  zaměřený na jazyk v reálném životě, s rodilými mluvčími, kteří jednají jako hrdinové série událostí. Naučíte se základní fráze, cestovatelské minimum i mírně pokročilou konverzaci pro přežití ve španělsky mluvící zemi.

Na hlavní stránce BBC Languages najdete menu s výběrem jazyků a odkaz na Mi vida loca. Služba je zdarma, dostupná pouze v desktop verzi, bez aplikace.

FluentU – Jak se naučit španělsky doma a zábavná videa

FluentU je aplikace, která vás naučí jazyk pomocí videí z reálného světa. Je dostupná pro vice jazyků, verze pro španělštinu ale jednoznačně vede. Je vytvářená lidmi, kteří žili nebo žijí ve španělsky mluvících zemích, a proto s vámi mohou sdílet spoustu kulturních postřehů.

Verze zdarma obsahuje množství videí a flash karet, které vám ukáží výslovnost, gramatický context a rozšíří slovní zásobu. Váš pokrok se ukládá a postupně se dostáváte na vyšší úroveň. Sami si určíte, co si chcete zopakovat a co už vám je jasné. Sami si vytváříte playlisty z oblíbených videí a galerie flash karet.

Navštivte také blog FluentU, najdete tady zajímavé články zaměřené na komunikaci v každodenním životě. Tady se můžete naučit i mexické vulgarismy, nebo jak se španělsky zbavit otravů na diskotéce na Erasmu.

Pomaturitní studium jazyků. Využijte volný rok k vylepšení znalostí

Spanish Verb Sea Game – Jak se naučit španělská slovesa

Pokud všichni studenti španělštiny mají něco společného, je to nenávist k nepravidelným slovesům. Naučte se je bez mučení pomocí hry s rybičkami. Po procvičení sloves v přítomném čase se odblokuje sekce s minulým a budoucím časem. Jednoduchá grafika, pohodlné ovládání. Aplikace je zcela zdarma.

Jazykový koutek – Jak se naučit španělsky a dozvědět se více o kultuře Španělska

Na webových stránkách jazykové lektorky Lucie Gramelové, která pořádá jazykové i jiné kurzy na Naučmese, najdete několik užitečných Pracovních sešitů ve formě e-booku zdarma. Články o kultuře, zvycích ve Španělsku a tipy na učení se jazyků prohloubí vaše znalosti ve chvílích, kdy se nechcete učit, i když se stále budete vzdělávat získáváním informací, které vám pomohou propojit jazyk a kulturu Španělska při vaší cestě za ovládnutím španělštiny.

Španělština zdarma na Youtube – Jak se naučit mluvit španělsky

Španělské vulgarismy. Vybrali jsme 33 nejpoužívanějších nadávek

11 nejlepších španělských vtipů. Překvapte ve škole

Není nic jednoduššího a zábavnějšího, než se učit španělsky sledováním videa. Pomůžou vám s výslovností a naučí vás jednou provždy časovat španělská nepravidelná slovesa. Vyzkoušejte kanály SpanishPod101.com, Butterfly Spanish nebo Señor Jordan. Díky písničce Señora Jordana si zapamatujete minulý čas nepravidelných sloves během pár minut. Vyzkoušejte videa na Youtube, pokud se chcete naučit rychle mluvit španělsky.

News in Slow Spanish – pomalé podcasty ve španělštině pro mírně pokročilé

Chcete poslouchat podcasty ve španělštině, ale těm na BBC Mundo nerozumíte, protože jsou moc rychlé? Vsaďte na News in Slow Spanish, tady dostanete novinky ze světa s audiem namluveným pomalu, tak, aby mu rozuměli i začátečníci a mírně pokročilí.

K verzi zdarma nedostanete textový přepis nahrávky, audia se vám ale přehrají. Pokud chcete přepis všech podcastů, můžete si zaplatit členství za 13 USD na měsíc (cca 330 Kč). V placené verzi získáte možnost si audio stáhnout a také vyplňovat cvičení, která se zaměřují na gramatiku obsaženou v audiu.

A to nejlepší? Můžete si vybrat, zda chcete audio v evropské nebo latinskoamerické španělštině. K dispozici je aplikace i desktop verze.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

Jak se učit španělštinu online. 7 aplikací a služeb pro studium doma a zdarma