×
StudentMag

Kde studovat personalistiku. Přehled možných vysokých škol

Kde studovat personalistiku

Uvažujete o kariéře personalisty či HR manažera? Tušíte co povolání headhuntera obnáší a rádi byste se tímto směrem vydali? Právě pro vás je následující článek, ve kterém se dozvíte, které české univerzity vás na tuto pozici správně připraví.

Obor personalistika se dá studovat hned na několika veřejných školách, spíše jej ale najdete pod pojmem “andragogika”. To konkrétně znamená vzdělávání dospělých, velmi často se ovšem ale zaměřuje i na personální řízení. A na kterých školách vás tedy na kariéru personalisty připraví?

Karlova Univerzita v Praze, Filozofická fakulta

Na Filozofické fakultě najdete jednooborový program Andragogika a personální řízení. Tento obor je na bakalářském stupni studia a můžete si vybrat prezenční i kombinovanou formu. Ke studiu se zde přijímá pouze 30 studentů a u přijímaček se připravte na jednokolový test, který prověří všeobecné znalosti i orientaci v oboru. Na více informací se podívejte na webové stránky programu.

Vysoká škola ekonomická v Praze, Katedra personalistiky

Na této katedře se dostanete k oboru Personální management. Program vyučuje poznatky z problematiky řízení lidských zdrojů. Tento obor si ovšem můžete vybrat pouze jako vedlejší specializaci, a to v případě, že na VŠE již studujete jeden z ekonomických oborů. Kombinace ekonomického programu a personálního managementu je určitě velmi dobrou volbou a pokud se chcete dozvědět více inforamcí, podívejte se na stránky katedry.

Masarykova Univerzita v Brně, Filozofická fakulta

V Brně se dostanete k programu Andragogika, který se, jak jsme psali již v úvodu, specializuje hlavně na vzdělávání dospělých. Obor vám dá dobré základní znalosti v oblasti personalistiky a HR řízení a následně se budete moci uplatnit právě v personálním oddělení firem. Toto studium je ovšem pouze magisterské a jednooborové.

Čtěte také: 5 důvodů, proč studovat andragogiku

Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta

V Olomouci budete mít hned dvě možnosti volby – a to buď konkrétně obor Andragogika nebo Andragogika v profilaci na personální management. Samostatnou Andragogiku můžete volit v prezenční i kombinované formě, specializaci na personalistiku pak budete muset studovat dálkově. Podívejte se i na další možnosti, které Katedra sociologie, andragogiky a kulturní antropologie nabízí na webu zde.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta humanitních studií

Na FHS máte možnost studovat zajímavý obor s názvem Andragogika v profilaci na řízení lidských zdrojů v neziskové sféře. Sám program slibuje schopnost naučení se andragogického myšlení, sociální psychologie a managementu v neziskové sféře. Získáte dovednost pro řízení liských zdrojů, nezapomeňte ovšem, že nezisková sféra je poměrně úzký profil. Více informací najdete ještě zde.

Čtěta také: Uplatnění v andragogice

Ostravská univerzita, Pedagogická fakulta

Na pedagogické fakultě v Ostravě najdeme vzdělávácí obor Andragogika. Pro přijetí budete muset splnit test SCIO, který můžete složit hned na 14 místech v České republice. Po dokončení studia získáte také vzdělání v managementu a základech ekonomie a budete tedy moci efektivně využít své znalosti v lidských zdrojích.

Obor personalistika a andragogika můžete samozřejmě studovat i na některých soukromých institucích, například:

  • UJAK v Praze, Katedra andragogiky – Andragogika, Vzdělávání dospělých
  • UJAK v Praze, Katedra manažerských studií – Manažerské studia – řízení lidských zdrojů
  • VŠEM v Praze – Komunikace a lidské zdroje
  • Vysoká škola aplikované psychologie – Personální a interkulturní management.

Pro jaký obor byste se rozhodli vy?1 Komentář Kde studovat personalistiku. Přehled možných vysokých škol

  1. Jeste bych dodala obor Verejna politika a lidske zdroje na FSS na Masarykove univerzite. V bakalarskem studiu ma obor 3 “podobory” a to socialni politika, trh prace a personalni management. V magisterskem studiu se pak student specializuje pouze na jeden z podoboru. Je to pomerne nove otevreny obor na MU, tak neni divu, ze ho tu jeste nemate 🙂 Hezky zbytek dne

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..