Menu
StudentMag
Cizí jazyk

Jak vybrat jazykovou školu v Praze? Naučte se sledovat reference

Kolik řečí umíš, tolikrát si člověkem. A v dnešním globalizovaném světě to platí natolik, že se s jazykovými školami doslova roztrhl pytel. Jak si ale z nepřeberné nabídky kurzů nejlépe vybrat?

Kurzy angličtiny a dalších světových jazyků, jako je němčina, ruština, španělština či jazyk diplomatů – francouzština, jsou samozřejmostí pro každou větší jazykovku. Vůbec se však nemusíte držet takto při zemi. Dnes je moderní učit se čínsky nebo arabsky, snadno ale seženete třeba i kurz švédštiny. A jak dál, pokud už máte jazyk vybraný?

Kvalita lektorů

Tím, kdo má největší vliv na kvalitu výuky, je určitě samotný vyučující. Pokud si na stránkách jazykové školy můžete o lektorech zjistit podrobné informace, je to dobré znamení – škola se vám nesnaží prodat zajíce v pytli.

Kvalitní lektor přitom nemusí být jen rodilý mluvčí, pro úplné začátečníky je obecně naopak vhodnější český lektor. Záleží však na tom, co vám vyhovuje – dobrá je tedy možnost výběru. Každopádně by však měl mít pedagogické vzdělání či alespoň kurz – to, že někdo umí jazyk, neznamená, že ho umí naučit.

Cena a reference

Lidé se při výběru jazykové školy často řídí cenou. To je ale trochu ošemetné, jelikož hodně nízká cena je podezřelá, ale vysoká zase nemusí automaticky znamenat kvalitu. O tom, jaký je poměr cena/výkon, vám tak nejvíce řeknou reference od předchozích klientů. Pokud jsou na stránkách školy k dohledání, znamená to, že se za svou práci nestydí.

Hlavně neztrácet čas

Dalším důležitým kritériem přirozeně bývá to, kde se jazyková škola nachází. Pokud se právě chystáte napsat do vyhledávače jazykové kurzy Praha, zkuste nejprve prozkoumat nabídku Institutu jazykového vzdělávání.

Kromě skvělé dostupnosti na Václavském náměstí se IJV pyšní jednou z největších nabídek jazyků v ČR od orientálních (japonština, čínština, arabština) a severských (norština, švédština, finština) jazyků přes klasické kurzy angličtiny a dalších tradičních evropských jazyků (němčina, francouzština, italština, portugalština, španělština, ruština) až po netradiční nizozemštinu či třeba maďarštinu.

Institut jazykového vzdělávání

Jazyková škola IJV za svých 15 let působení nasbírala spoustu zkušeností. Čeští i zahraniční lektoři mají vysokoškolské vzdělání a pedagogickou kvalifikaci. U skupinových kurzů zde máte po dobu prvních 2 týdnů možnost bezplatně přestoupit na jiný, u individuálních vám do prvních 4 hodin dokonce vrátí peníze. A pokud vám zrovna vše nevyjde podle plánu, objednanou hodinu můžete bez problému zrušit online.

Kromě jazykových kurzů pro jednotlivce i firmy (na stránkách IJV si můžete přečíst kladné reference od spousty významných firem) poskytuje IJV i potřebnou literaturu, překlady, tlumočnictví a zařizuje jazykové kurzy v zahraničí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat jazykovou školu v Praze? Naučte se sledovat reference