Menu
StudentMag
Studentský život

Co s volným časem o prázdninách? Vybrali jsme 7 tipů, jak ho využít

Během zkouškového vás napadalo tisíc věcí, které byste dělali raději, než se učili. Začali prázdniny a vy máte nějakou v hlavě duto a zaboha vás nenapadá, jak s volným časem naložit. Známe ten pocit. A jsme připraveni vám pomoct vzpomenout si, jakže jste ty prázdniny chtěli strávit.

1. Začněte s něčím novým

Letní prázdniny jsou ideální období na to začít s něčím, o čem jste dosud jen snili. Co se třeba naučit nový jazyk? Nebo hru na kytaru? Lépe vařit? Žádné výmluvy; teď si čas určitě najdete, budete-li doopravdy chtít. Samostudium není nic tak děsivého a fantaskního, jak se může zdát.

2. Zhlédněte filmy a přečtěte knihy

Během zkouškového vám jistě uteklo mnoho kinematografických i literárních počinů, které by stály za drobnou ztrátu času. Teď na vás už žádné jiné povinnosti nejspíš netlačí (nebo ne tak silně). Nakrájejte meloun, sedněte si na gauč, otevřete notebook nebo knihu a prostě si vychutnejte kulturní zážitek.

3. Najděte si brigádu

Prázdniny nejsou vždy jen zábava. Zvlášť hledáte-li si brigádu až na poslední chvíli. Pak je to spíš jako boj o kořist. Když už však máte tolik času, byla by škoda nevydělat si pár korun. Budou se vám hodit: na učebnice, sešity, propisky… A jiné, pro studenty nezbytné věci (pivo a trochu jídla).

4. Zkoušejte nové věci

Vykročte ze své komfortní zóny a udělejte něco, co se vám vůbec nepodobá. Pro někoho to bude padesátikilometrová pěší túra. Pro jiné večírek, na němž budou jediní střízliví (to by mohl být zajímavý experiment, ne?). Zamyslete se, co jste vždycky chtěli vyzkoušet, ale nikdy jste na to neměli odvahu nebo čas. Proč se do toho nepustit ještě letos?

5. Oprašte stará přátelství

Během semestru jste jistě byli zašití ve svém univerzitním městě a se spoustou starých přátel jste se dlouho neviděli. Čas to napravit! Sezvěte je na piknik a zjistěte, ještě vůbec máte co říct. Po tak dlouhé době by se snad nějaká témata najít mohla, nemyslíte?

6. Začněte cvičit

Dali jste si předsevzetí ohledně pravidelné tělesné aktivity už na Nový rok, ale stále se k tomu ne a ne dokopat? Vytáhněte tenisky a jděte si alespoň zaběhat. K běhání nepotřebujete žádné speciální náčiní ani permanentku do fitka. Nebude vás to stát vůbec nic a pro začátek je to dobrý způsob, jak přijít pohybu na chuť.

7. Obnovte staré koníčky

Vzpomeňte si, jak jste trávívali léto, když jste byli mladší. Hrávali jste tenis? Chodili častěji do přírody? Vyšívali jste? A jste si jistí, že by vás tyhle věci už dnes nebavili? To nebudete vědět, dokud to nezkusíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co s volným časem o prázdninách? Vybrali jsme 7 tipů, jak ho využít