Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Brigáda na poslední chvíli: jistotou jsou call centra a neziskovky

Šance najít smysluplnou brigádu jsou na začátku prázdnin nízké, najít si přivýdělek ale není ani teď nemožné. Záleží jen na vaší motivaci a schopnosti rychle reagovat na nabídky.

Pokud jste začali hledat brigádu až na samém úsvitu prázdnin, pravděpodobně budete muset trochu slevit ze svých požadavků. Promyslete si, co je vaší největší motivací. Chcete se něco naučit, najít si program na léto, nebo vám jde jen o peníze? Od toho se bude odvíjet typ práce, po níž budete pátrat.

Existují typy brigád, na které se noví lidé nabírají prakticky non-stop. Už z toho však vyplývá, že to zřejmě nebudou práce pro každého.

Zkušenosti z call center nejsou vždy příjemné

Jednou z takových, typicky studentských (a často i absolventských) pracovních pozic je operátor call centra. Je to také přesně jedna z těch prací, jež se nehodí pro všechny. Zahrnuje totiž určitou nutnost se trochu vnucovat lidem. Navíc telefonicky. Pro stydlivé jedince to není to pravé ořechové, na druhou stranu vám zkušenost z call centra jistě pomůže se trochu otrkat.

„V call centru jsem vydržela asi měsíc. Čísla se vytáčí automaticky, takže telefonujete vlastně bez přestání a často jsem se dovolala lidem, kteří byli třeba zrovna v nemocnici nebo na pohřbu,“ říká o své zkušenosti z minulých prázdnin Marie. Výhodou call center však je, že práce v nich není nijak fyzicky náročná. Stačí tedy jen ustát stres.

Neziskovky vás naučí lépe komunikovat

Další brigádou, již lze získat ještě během prázdnin, je práce v různých neziskových organizacích. Většinou začnete na pozici fundraisera. To znamená, že budete na ulici oslovovat kolemjdoucí a žádat je nejčastěji o finanční příspěvek. Na takovou práci se hodí lidé s dobrými vyjadřovacími schopnostmi a milým vystupováním.

Při práci fundraisera je třeba vytrvat a nenechat se odradit tím, že kolem vás lidé jen procházejí. „Ty, které to nezajímá, vás budou zkrátka ignorovat,“ uklidňuje Radek, který pracoval pro Amnesty International. „Obrovskou výhodou této brigády je i hlavně flexibilní pracovní doba,“ dodává.

Kdo dřív přijde…

Při hledání brigády na poslední chvíli je důležité především to, jak rychle zareagujete na inzerát. Nabídky na internetu procházejte klidně několikrát denně. Ty nejatraktivnější totiž mohou být v červenci klidně do hodiny po zveřejnění obsazené.

Mnohem vyšší pravděpodobnost, že seženete brigádu, je ve větších městech. Proto zvažte, zda by se vám nevyplatilo například na měsíc bydlet u příbuzných nebo kamarádů a vydělané peníze si užít v druhé polovině prázdnin pro návratu domů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brigáda na poslední chvíli: jistotou jsou call centra a neziskovky