Menu
StudentMag
Studentský život

9 důvodů, proč je výhodné zůstat bydlet u rodičů, dokud to jde

Redakce

Redakce

12. 3. 2015

Všichni už se nemůžeme dočkat toho, až se odstěhujeme od rodičů a osamostatníme. Proč ale tak pospícháme? Vždyť všude dobře, doma nejlíp! Připravili jsme pro vás 9 důvodů, proč je dobré bydlet doma, dokud to jde.

1. Jídlo od maminky

Je snad něco lepšího než svíčková od maminky? Doma máme téměř stoprocentní jistotu, že na nás bude čekat teplé vydatné jídlo. Nemusíme se trápit tím, zdali nám rýže od večeře vydrží i na zítra. A už nikdy nás nemusí děsit fakt, že zase týden před výplatou budete přežívat jen na čínských polívkách.

2. Dělení o domácí práce

Žádné hádky se spolubydlícím o pračku, sušák nebo žehličku. Nemůže se stát, že bychom nosili jedno tričko celý týden, protože se na nás v prádelně nedostalo nebo si prostě nestíháme vyžehlit. Maminka vypere, tatínek složí ponožky a my vyžehlíme. Vždy máme vyprané prádlo, utřený prach a čistou domácnost. A jelikož je nás na to víc, nedá to ani moc práce.

3. Peníze za nájem

Sem tam samozřejmě musíme něco přihodit do rodinné kasy, ale nemusíme se každý měsíc třást, jestli budeme schopni splatit nájem, co se stane, když ho nezaplatíme, případně od koho si zase půjčit, abychom neskončili na ulici. Zatímco když jednou doma nepřispějete, nic tak hrozného se neděje.

21 hudebních pecek, které panovaly hitparádám, když jsme byli malí

4. Ranní buzení

Nikdo nevstává rád. Jsou dny, kdy bezduše vypneme budík a nemyslíme na následky. Pokud bydlíme doma, je minimální šance, že zaspíme do školy, do práce nebo nedej bože na zkoušku. Rodiče nás většinou velmi ochotně vykopou z postele, když odchází do práce. Tím se vyhneme všem nepříjemnostem, které by se nám mohly stát, kdybychom zaspali.

5. Tatínek nám to opraví

Spadla polička, upadla noha od židle. Co teď? Vždyť tu nemám ani nářadí… Doma nemusíte strádat, šikovný tatínek nářadí doma má a vše opraví cuku letu.

6. Žádní otravní spolubydlící

Náš pokoj je svatyní a nikdo nám do něj nesmí vstoupit. Pokud máme den „blbec“ nebo se chceme učit na zkoušku, stačí se zabarikádovat u sebe v pokojíčku a máme od všech klid. Takový luxus na koleji nebo na privátu nemáte.

Hlad, plíseň a sliz. Známe 11 nejhorších věcí, které zažijete na koleji

7. Nikdy na nic nejsme sami

Rodina vás podrží. Když prolítneme u zkoušky nebo se s námi rozejde partner, vždy na nás doma čeká vřelá náruč jednoho z rodičů. No kdo nás dokáže utěšit lépe než naše maminka?

8. Velké víkendové nákupy

Nekoukáme na ceny a do a nákupního košíku rveme věci hlava nehlava. Můžeme si nakoupit, co chceme, protože o víkendu se to přece sní! A potom celou sobotu a neděli chodíme vykrádat ledničku, která je od shora až dolů přeplněná samými dobrotami.

9 věcí, jež by za žádných okolností neměly chybět v kuchyni studenta

9. Rodinné večery

Večer se všichni sejdeme, otevřeme láhev vína, rozděláme brambůrky, poklábosíme u televize nebo si zahrajeme karty. Přiznejme si to. Společně strávené večery v kruhu rodinném nám po tom, co vylítneme z hnízda, budou stejně chybět nejvíce.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

9 důvodů, proč je výhodné zůstat bydlet u rodičů, dokud to jde