Menu
StudentMag
Studentský život

9 věcí, jež by za žádných okolností neměly chybět v kuchyni studenta

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

11. 1. 2015

Dokud se člověk neodstěhuje od rodičů, neuvědomí si, kolik věcí pro něj bylo naprostou samozřejmostí. Najednou vaše lednice zeje prázdnotou a vy dumáte, co by se dalo uvařit ze starého rohlíku a jablka.

Vaší kuchyni jenom prospěje, budete-li se snažit v ní mít dostatečné zásoby aspoň následujících věcí:

1. Hořčice

Hořčice je úžasná za prvé proto, že vám v lednici vydrží snad až do státnic. Za druhé ji za superpotravinu považujeme z toho důvodu, že dokáže přebít chuť sebenepovedenějšího blafu.

2. Olej

Smažit na suchu se sice dá, ale jen jednou a musíte si to pak sníst přímo z pánve.

3. Marmeláda

Neupejpejte se a řekněte si mamince nebo babičce o nějakou domácí marmeládičku. Hodí se na rohlíky, do ovesné kaše, na palačinky a na lívance… Kdykoli dostanete chuť na sladké, marmoška na vás bude čekat.

4. Kečup

Univerzální omáčka vhodná od 2 do 99 let. Když je nouze, dá se konzumovat i s chlebem.

5. Cibule

Vrcholně levná zelenina, pomocí níž se dá vylepšit spousta jídel. Od pomazánek přes omáčky až po polévky. Jako základ se cibule hodí prostě do čehokoli.

6. Kyselé okurky

Při kocovinách či (neplánovaných) těhotenstvích jsou nezbytné. Obojí se na kolejích čas od času někomu přihodí, tak si raději udělejte zásoby.

7. Mražená zelenina

Nechutná to nijak světoborně, ale jídlo s tím aspoň po estetické stránce vypadá lépe. Trocha mraženého hrášku ještě nikdy nikomu neuškodila.

8. Mandarinky

Zvlášť od listopadu tak do února. Řekněte si Mikulášovi o pořádnou zásobu, ať pak nemáte výčitky svědomí, že nejíte žádné ovoce.

9. Sedmička vína

Víno se vážně hodí: buď když se u vás neplánovaně staví kolega z vedlejšího pokoje, nebo když nemůžete usnout. Jděte někam s prášky na spaní a radši mi nalijte dvojku bílýho!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 věcí, jež by za žádných okolností neměly chybět v kuchyni studenta