Menu
StudentMag
Studentský život

21 hudebních pecek, které panovaly hitparádám, když jsme byli malí

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

10. 3. 2015

Krepované vlasy, mikiny nad pupík, zvonáče a otřesné choreografie. Tím jsme uvítali 21. století. Hudba 00’s se pouštěla z kazet a tipy na písničky jsme brali z Medúzy, Esa nebo T-Musicu. Vzpomínáte na tyhle pecky?

1. JoJo

V letech, kdy děsně letělo árenbíčko, se na hudební scénu dostala čtrnáctiletá americká zpěvačka JoJo. Malá hnědovláska ve svých písničkách vesměs spílala svým ex a doprovázela to tanečky ze školního prostředí.

2. O-Zone

Vzpomínáte na senzaci, která se v roce 2004 přiřítila z Moldávie? Dragostea Din Tei poslouchali všichni. A kdo tvrdili, že ne, pouštěli si je tajně o to víc. Sunt eu, Picasso?

3. Rihanna za mlada

Když už jsme byli u toho R’n’B, pamatujete si, co zpívala Rihanna na začátku kariéry? V roce 2005 vydala svůj první úspěšný single: Pon de Replay.

4. TOUCH

Proč se tohle česko-ukrajinské quatro, jehož hudba by se hodila tak možná na pouť, pojmenovalo zrovna TOUCH? Jednoho z jeho členů prý zaujal na klávesách nápis touch response, a tak o slovu touch pověděl ostatním. A ostatní ten koncept zaujal. LOL, že?

5. Holki

Co tenkrát holky na skupině Holki viděly, to je velká záhada české historie. Holki ale před lety hrály na každé oslavě narozenin. Hned co dohráli Kabáti.

6. Ruslana

Takzvaná Shakira z Ukrajiny Ruslana v roce 2004 vyhrála Eurovizi se songem Wild Dances; při vystoupení tenkrát ukázala hodně kůže, a to jak ve stylu Shakiřina v klipu Can’t Remember To Forget You, tak i ve stylu Leoše Mareše.

7. Leoš Mareš

Ehm. Co bylo tohle za období, to možná neví ani sám Leoš.

8. Vanilla Ninja

Estonky Vanilla Ninja dávaly nám, závislačkám na O-zone a Anastacie, pocit, že jsem přece jen trochu drsný holky. Přiznejte se, kdo máte ještě pořád někde doma Traces Of Sadness.

9. Tatušky

Not gonna get us, zpívaly velmi dramaticky tyhle dvě šestnáctky v roce 2001, jedouce po zasněžené Sibiři kamionem. Jestli jste někdo pochopil, co má ten klip znamenat, prosíme o vysvětlení.

28 věcí, s nimiž vyrostly děti 90. let. Vzpomínáte na Medúzu a Ajsko?

10. Ana Johnsson

Měli jste rádi Spidermana s Tobey Maguirem a Kirsten Dunst? Pamatujete, kdo k tomu filmu mimo jiné nazpíval soundtrack?

11. Sarah Connor

Ultimátní love song našeho dětství. Další klip ze školního prostředí, v němž vystupují kromě hlavní zpěvačky také nagelovaný týpek a roztrhané džíny.

12. Crazy Frog

Úspěch je někdy postaven na podivných věcech. V tomhle případě na zpívající žábě.

Máme pro vás 23 zásadních věcí, které jsme se naučili z amerických filmů

13. Black Eyed Peas

Vzpomínáte na první singl Black Eyed Peas? Vyšel už v roce 2003, text je ale stále aktuální.

 

14. No Doubt

Ze stejného roku pochází i nejúspěšnější singl Gwen Stefani a No Doubt. Pokud jste tohle poslouchali víc než Crazy Froga, gratulujeme, nejspíš jste museli být rozumné a předčasně vyspělé děti.

15. Maroon 5

Věřili byste, že zrovna Maroon 5 se tak vyšvihnou a budou úspěšní dodnes? „Cheme zpátky Maroon 5, teď už to spíš Adam Levine 5,“ stěžují si každopádně fanoušci v komentářích pod videem. Možná na tom něco bude.

16. Evanescence

Opět nějaká hudba pro drsný holky. Kdy přesně tohle přestalo být mainstreamem? Bylo to někdy potom, co se Avril Lavigne obarvila na růžovo?

17. Natasha Bedingfield

Ještě jedna z těch lepších. Vlastně z těch hodně dobrých. Dobrých dodnes. Natasha má to všechno. Včetně ansámblu zpívajících jeptišek.

18. Karma

A zpátky do hudebního pekla. Chorvati Tara a Neno DJ se proslavili v Česku mimo jiné třeba tím, že přezpívali písničku Heleny Vondráčkové Sladké mámení.

19. Simple Plan

Vítejte v prvním desetiletí 21. století. Kromě Karmy se hrálo i tohle. Takoví slabší Green Day.

20. Tokio Hotel

Klip k Durch Den Monsun vyvolává tisíce otázek. Co dělá vodní hladina na nebi a v zrcadle? Nebyli rodiče dvojčat Kaulitzových nějak moc benevolentní? Co znamenají ty dvěře uprostřed pole? Je ta písnička trapná, nebo vlastně docela roztomilá?

Známe 6 druhů specialistů, za které se dnes prohlašuje každý druhý

 

21. Black Milk

Konkurovaly kapele Holki a tehdejší dvanáctileté puberťačky si je půjčovaly ještě na kazetách. To byly doby!

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

21 hudebních pecek, které panovaly hitparádám, když jsme byli malí