Menu
StudentMag
Studentský život

Hlad, plíseň a sliz. Známe 11 nejhorších věcí, které zažijete na koleji

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

27. 1. 2015

Že kolej není žádný pětihvězdičkový hotel, to ví každý. Leckdy se totiž podobá spíš doupěti uprostřed džungle. Čtěte, jaké největší lahůdky na koleji zažijete.

1. Sprchy pro celé patro

Cizí sliz, vlasy všech barev v odtoku… Pokud nemáte to štěstí, že se můžete mýt ve sprchách sdílených jen jednou buňkou, vážně vás pobyt na koleji zocelí.

2. Plíseň

Na střední jsme měli plíseň v krabičkách na svačinu, na vejšce máme plíseň třeba přímo nad postelí. Proč ne.

3. Zapomenete si vzít toaleťák

Ne že byste si mysleli, že se v kolejní kabince zničehonic začnou objevovat toaleťáky gratis. Vy jste si ten svůj prostě zapomněli a samozřejmě vám to došlo, až když už bylo pozdě.

4. Mám hlad a nic tu nemám!

Když si v půl dvanácté v noci vzpomenete, že jste vlastně nevečeřeli, máte už trochu smůlu. Všude zavřeno, a vy disponujete jen instantní polévkou.

5. Tvař se, jako že sem patříš

Protáhnout na kolej svou drahou polovičku je občas vážně stresující. „Dělej, že jsi tu jako doma. Ne, nikomu nebude připadat divný, že tě tu vidí poprvý. Ne, není divný, že tu nemáš pyžamo a ve dvě ráno tu chodíš v džínech.“

6. Nezbyde na vás teplá voda

S kolejními koupelnami je celkově potíž. Ačkoli už dávno nejsou zásobovány hromadou bojlerů, stejně se stává, že se teplé vodě prostě nechce ven z potrubí.

7. Nezbyde na vás žádná voda

Anebo se ven nechce žádné vodě. #seemslegit

8. Podivné zvuky

Podezřelé zvuky se často linou z vedlejší sprchy, z televizní místnosti nebo klidně i z vedlejší postele. Obvykle tak kolem půl druhé ranní.

9. Podivné zvuky level 2

„Včera jsem celej večer slyšela z vedlejšícho pokoje divný zvuky… Pak jsem zjistila, že tam ten týpek celou dobu přecházel po pokoji sem a tam a šeptem si opakoval látku.“

10. Snědl jsem ti čokoládu, ale koupím ti novou, fakt!

Jasně, už vidím, jak mi koupíš tuhle čokoládu z rýžového mléka, která byla všechno od raw po fair trade a dostávám ji vždycky jedině k Vánocům.

11. Kolej nikdy nespí

Představte si, že jsou čtyři hodiny ráno, vy pokojně spíte, a najednou vám do pokoje vtrhne kolega z vedlejšího pokoje, flaška vodky v ruce, a řve, že začala třetí světová.

I to je život na koleji.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Hlad, plíseň a sliz. Známe 11 nejhorších věcí, které zažijete na koleji