Menu
StudentMag
Angličtina

8 důvodů, proč je snadné naučit se angličtinu: používáte ji dennodenně

Redakce

Redakce

21. 10. 2014

Přijde vám angličtina se všemi těmi časy a frázovými slovesy složitá? Mohlo by to být i horší. Naučit se anglicky vlastně zas tak obtížné není. Proč? Angličtina má totiž (kromě toho, že je mezinárodní) řadu výhod, které jiné jazyky nemají.

1. Písmo už znáte

Angličtina stejně tak jako čeština používá latinku. Pokud nestudujete ruštinu, čínštinu či japonštinu, pravděpodobně vás ani nenapadlo vnímat tento fakt jako výhodu. Ale představte si, že předtím, než se vůbec můžete začít věnovat slovní zásobě a gramatice, musíte zvládnout nové písmo. A věřte, že i poté, co si nové písmo osvojíte, se vám občas písmenka popletou.

2. Zapomeňte na pády

Při studiu angličtiny si nemusíte lámat hlavu se skloňováním a časováním. Slova jsou neohebná. Stačí se tedy naučit pouze jeden tvar podstatného jména a s tím si naprosto vystačíte, ať už jej budete chtít použít kdekoliv ve větě a s jakoukoliv předložkou.

3. Nebojte se výslovnosti

Máte pochybnosti ohledně výslovnosti neznámých slov? Pokud už se angličtinu učíte několik let, výslovnost se dá poměrně dobře odvodit.

4. Nepřemýšlejte nad intonací

Víte o tom, že čínština může k jedné slabice přiřadit různé výšky tónu a tím měnit význam dané slabiky nebo slova? Taková slabika ma pak může v kombinaci s různou výškou tónu označovat matku, konopí nebo koně. S tím se v případě angličtiny naštěstí nemusíte vůbec zabývat.

5. Naučte se především základní časy

Nejste si jisti, kde použít past perfect simple a už vůbec nevíte, k čemu je future perfect continuous? Ano, angličtina má sice velké množství časů, ale při běžné komunikaci s rodilými mluvčími si vystačíte jen s těmi základními.

6. Všímejte si anglických slov v češtině

I přesto, že mluvíte anglicky tak akorát na hodinách angličtiny anebo když se vás zmatený turista vyptává v metru na cestu, s angličtinou se setkáváte dennodenně. Anglických slov, která se nepřekládají, najdeme v češtině stále více. Nejčastěji se anglická terminologie používá v oblasti IT a technologií. Takže v podstatě používáte angličtinu víc, než si myslíte.

7. Sledujte filmy a seriály

Příjemnou formou učení se angličtiny je sledování filmů a seriálů v angličtině. Ona je to vlastně tak trochu nutnost, protože český dabing u spousty amerických filmů a seriálů nestojí za moc.

8. Najděte si pro sebe kurz

Kdo se odhodlá studovat angličtinu i jinde než ve škole, jistě najde ve svém okolí kurz, který by mohl navštěvovat. Nabídka kurzů angličtiny je velmi široká v porovnání s nabídkou kurzů ostatních jazyků. A pokud chcete chodit k rodilému mluvčímu, těch anglicky mluvících už je u nás také poměrně hodně a nejsou pouze v Praze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

8 důvodů, proč je snadné naučit se angličtinu: používáte ji dennodenně