×
StudentMag

5 aktivit, díky nimž si zlepšíte angličtinu (a nezbankrotujete při tom)

FOTO: Cizí jazyk
Procvičte si cizí jazyk ve vaší rodné hroudě. Zdroj: Shutterstock.com

Angličtinu se sice učíte už od základky, jenže když dojde na to vysvětlit turistovi cestu na Hrad, jste v koncích. V lepším případě ze sebe rychle vyhrknete „Sorry, I don’t speak English“, v tom horším pošlete dychtivého turistu bůhvíkam. 

FOTO: Cizí jazyk
Procvičte si cizí jazyk ve vaší rodné hroudě. Zdroj: Shutterstock.com

Můžete si zaplatit kurz nebo soukromé lekce s rodilým mluvčím. Jenže to stojí peníze, většinou dost peněz a naučit se zdárně jazyk vyžaduje víc než dvě hodiny týdně ve třídě či kavárně. Jazyk vyžaduje dril. A každodenní péči. Tady je 5 tipů, jak se s angličtinou sžít.

1. Sledujte filmy (seriály) v originálním znění

A na české titulky zapomeňte. Zkuste to pro tentokrát s těmi anglickými. A pak už jen mačkejte pause, prev, play. A listujte ve slovníku a googlujte fráze. Jestli to nejde, zkuste pohádky nebo film, který už jste viděli milionkrát, a pořád to nestačí.

Čtěte také: 6 tipů, jak si zlepšit výslovnost v cizím jazyce

2. Čtěte v angličtině

Knížky, noviny, blogy, nekrology… cokoli, co vás baví a zajímá. A listujte ve slovníku a googlujte fráze (ano, opět). A taky si to všechno zapisujte (koupit si sešit je ta nejmenší investice). Tady je jeden tip na začátek: The Chronicles of Narnia od C. S. Lewise.

3. Pusťte si do uší podcast

Stejně určitě většinu času trávíte v autobuse, metru či jiným prostředku hromadný dopravy. Takže proč to nějak efektivně nevyužít. Mě nejvíc baví Coach Shane a jeho Let´s Master English.

4. Zamilujte se do cizince

Nejlépe Američana či Angličana, ale i jakákoliv jiná národnost je pořád lepší než Pepa odvedle. Tohle je ten nejpříjemnější způsob, jak se setkávat s angličtinou dnes a denně. Věřte mi.

Přečtěte si: 9 důvodů, proč se začít učit další jazyk ještě na VŠ

5. Stínujte

Možná, že už nějakýho toho Pepu máte a měnit se vám ho nechce. V tom případě choďte (kvůli bdělosti a okysličování mozku), poslouchejte (audioknihu, podcast) a opakujte (stínujte), co slyšíte. Tuhle metodu vynalezl jeden americký profesor a ať se může zdát sebenudnější, ve světě je čím dál víc populární. Asi proto, že funguje.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..