Menu
StudentMag
Angličtina

5 aktivit, díky nimž si zlepšíte angličtinu (a nezbankrotujete při tom)

Redakce

Redakce

17. 4. 2015

Angličtinu se sice učíte už od základky, jenže když dojde na to vysvětlit turistovi cestu na Hrad, jste v koncích. V lepším případě ze sebe rychle vyhrknete „Sorry, I don’t speak English“, v tom horším pošlete dychtivého turistu bůhvíkam. 

Můžete si zaplatit kurz nebo soukromé lekce s rodilým mluvčím. Jenže to stojí peníze, většinou dost peněz a naučit se zdárně jazyk vyžaduje víc než dvě hodiny týdně ve třídě či kavárně. Jazyk vyžaduje dril. A každodenní péči. Tady je 5 tipů, jak se s angličtinou sžít.

1. Sledujte filmy (seriály) v originálním znění

A na české titulky zapomeňte. Zkuste to pro tentokrát s těmi anglickými. A pak už jen mačkejte pause, prev, play. A listujte ve slovníku a googlujte fráze. Jestli to nejde, zkuste pohádky nebo film, který už jste viděli milionkrát, a pořád to nestačí.

Jak zlepšit výslovnost v cizím jazyce? Přinášíme 6 užitečných tipů

2. Čtěte v angličtině

Knížky, noviny, blogy, nekrology… cokoli, co vás baví a zajímá. A listujte ve slovníku a googlujte fráze (ano, opět). A taky si to všechno zapisujte (koupit si sešit je ta nejmenší investice). Tady je jeden tip na začátek: The Chronicles of Narnia od C. S. Lewise.

3. Pusťte si do uší podcast

Stejně určitě většinu času trávíte v autobuse, metru či jiným prostředku hromadný dopravy. Takže proč to nějak efektivně nevyužít. Mě nejvíc baví Coach Shane a jeho Let´s Master English.

Chcete se naučit další jazyk? Máme 9 důvodů, proč s tím začít už na VŠ

4. Zamilujte se do cizince

Nejlépe Američana či Angličana, ale i jakákoliv jiná národnost je pořád lepší než Pepa odvedle. Tohle je ten nejpříjemnější způsob, jak se setkávat s angličtinou dnes a denně. Věřte mi.

5. Stínujte

Možná, že už nějakýho toho Pepu máte a měnit se vám ho nechce. V tom případě choďte (kvůli bdělosti a okysličování mozku), poslouchejte (audioknihu, podcast) a opakujte (stínujte), co slyšíte. Tuhle metodu vynalezl jeden americký profesor a ať se může zdát sebenudnější, ve světě je čím dál víc populární. Asi proto, že funguje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 aktivit, díky nimž si zlepšíte angličtinu (a nezbankrotujete při tom)