Menu
StudentMag
Angličtina

Chcete se naučit další jazyk? Máme 9 důvodů, proč s tím začít už na VŠ

Redakce

Redakce

19. 1. 2015

Začít se na VŠ učit nový cizí jazyk? Cože? Proč si přidělávat práci, ptáte se? Důvodů je spousta. Objasníme vám hlavní výhody studia cizích jazyků na vysoké škole. Garantujeme, že některé vás překvapí.

1. Za nic neplatíte

Největší výhodou je, že kurzy ve škole můžete navštěvovat zdarma. Jazykové kurzy pořádané jazykovými školami totiž nejsou vůbec levnou záležitostí, a zvláště pokud se jedná o soukromé hodiny. Na druhou stranu, někoho může fakt, že si za kurzy platí, silně motivovat k učení.

2. Máte to blízko

Další předností je také to, že za kurzy nemusíte dojíždět přes půl města. Chodíte na ně do školy, kam stejně musíte.

3.Vybíráte si z více jazyků

Pokud jste z menšího města, můžete se setkat s problémem, co se týká nabídky kurzů v různých jazycích. V každé jazykovce i v menším městě naleznete kurzy angličtiny a němčiny, ale to může být také všechno. Na vysoké škole se tak můžete pustit i do studia méně obvyklých jazyků jako třeba čínštiny nebo japonštiny.

4. Profesory už ozkoušeli vaši spolužáci

Na vysoké máte možnost chodit na jazykové kurzy, které vyučují kvalitní profesoři, často rodilí mluvčí. V jazykových školách mohou samozřejmě vyučovat také kvalitní lektoři, ale je to o štěstí.

5. Máte dost času

Dále využijte toho, že máte na studium nového jazyka čas. Až budete chodit do práce, nejspíš už tolik času mít nebudete.

6. Budete přitažlivější pro personalisty i opačné pohlaví

Umíte čínsky, japonsky nebo finsky? Pokud ano, tak znalostí těchto netradičních jazyků můžete zaujmout, a to jak opačné pohlaví, tak personalistu posuzujícího váš životopis.

7. Další možnost, kam odjet na erasmus

Studiem cizího jazyka se člověk dozví také mnoho o kultuře země, ve které se tímto jazykem mluví. A pokud ve vás vzbudí nový jazyk a kultura velký zájem, není nic lepšího, než odjet na zahraniční studijní pobyt a vše poznat zblízka.

8. Zlepšíte si komunikační dovednosti

A teď trochu překvapivá informace: studiem cizího jazyka zlepšujete své komunikační dovednosti v češtině. Je tomu tak proto, že při studiu cizího jazyka více vnímáme odlišnosti mateřského jazyka, to jakým způsobem sestavujeme věty, jaké používáme časy. Obohacuje se nám také slovní zásoba. A právě komunikační dovednosti patří mezi často požadované schopnosti u různých pracovních pozic.

9. Více si zapamatujete

Dalším benefitem studia cizích jazyků je, že výrazně ovlivňuje naši paměť a zlepšuje koncentraci. Je to tedy ideální prostředek, jak udržet mozek v kondici tak, aby byl připravený na zvládnutí všech zkoušek a státnic. Ve stáří pak působí jako prevence Alzheimerovy choroby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete se naučit další jazyk? Máme 9 důvodů, proč s tím začít už na VŠ