Menu
StudentMag
Studentský život

S čím se rozloučit před koncem SŠ? 8 věcí, které vám budou nejvíc chybět

Redakce

Redakce

12. 5. 2018

S koncem střední školy končí i jedna etapa života. Prý ta bezstarostná. Důkazem toho je i těchto 8 věcí, které vám po střední škole budou v „dospělém“ životě určitě chybět.

1. Pevný režim

Vstávání v sedm ráno, návrat domů nejpozději ve čtyři. Luxus volných večerů a odpolední vám dá s příchodem maturitního vysvědčení své poslední sbohem.

2. Záškoláctví

Velice osvobozující věc, kterou si čas od času na střední můžete dovolit. Ten pocit ve chvíli, kdy máte sedět na hodině fyziky, ale místo toho popíjíte s několika dalšími spolužáky v parku pivo, je k nezaplacení.

3. Pan školník a uklízečky

Sice vám nikdy nezapomenou vynadat, že opět nejste přezutí, ale taky se s nimi dá vždy dobře pokecat. Třeba během nudné hodiny, kdy místo vykonávání potřeby na WC bezcílně bloumáte chodbami školy.

4. Povinná četba

Během střední na ni každý nadává. Ale kdy jindy si v životě ještě uděláte čas na čtení klasiků? Nejdříve zřejmě až v důchodu.

5. Poslechová cvičení z jazyků

Zábavné znělky, zvuky v pozadí, zmatečné informace a celá škála přízvuků. S tak absurdně namluvenými situacemi se po střední škole už určitě nikdy nesetkáte.

6. Nápisy na lavicích

… aneb školní drbárna. Během pečlivého čtení těchto výkřiků do tmy se dozvíte vše, co jste kdy o svých spolužácích (ne)chtěli vědět. A také několik textů právě populárního boybandu.

7. Nejlepší kamarádi

Mnohá přátelství často vzniknou právě ve školních lavicích. Šance, že vztahy navázané na střední přetrvají, ale většinou klesají úměrně s vaším přibývajícím věkem.

8. Vaše třídní učitelka

Tři měsíce staré neomluvené hodiny díky ní pravidelně mizely a za snahu dávala vždy alespoň čtyřku. Přiznejte se, bude vám chybět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

S čím se rozloučit před koncem SŠ? 8 věcí, které vám budou nejvíc chybět