Menu
StudentMag
Studium

Rozšíření kvalifikace v managementu za 1 rok? Vsaďte na MBA

Studujete vysokou školu, ale zdá se vám, že studium je příliš teoretické? Rádi byste ke svým odborným znalostem přidali ještě poznatky využitelné v praxi? Pak vsaďte na titul MBA, který z vás udělá ostříleného manažera a otevře vám cestu do světa businessu!

Studium zaměřeno na praxi

Studijní program MBA poskytuje možnost získání znalostí z managementu, přičemž důraz je kladen na propojení odborných znalostí a praktických dovedností. Je vhodný především pro ty, kteří chtějí najít uplatnění ve středním či vrcholném managementu, ve státní správě, neziskových organizacích, ale i pro majitele společností či podnikatele.

Zkratka MBA je odvozena od anglického Master of Business Administration. Jedná se o zahraniční studijní program, který v České republice není zahrnut do systému standardního vysokoškolského studia. Studium MBA však zde nabízí několik soukromých škol. Po jeho absolvování získáte titul MBA.

Časová flexibilita studia

Zajímavou příležitostí je také pro ty, kteří se již v těchto sférách pohybují, avšak mají zájem se ve svém oboru dále vzdělávat. Ačkoliv někdy nebývá snadné propojit školu s prací, velmi flexibilní studium MBA nabízí Cambridge Business School.

Studium je zde v délce 1 roku a výuka probíhá vždy v sobotu (4x do roka), a to v češtině. K přijetí ke studiu MBA na Cambridge Business School je nutné mít alespoň bakalářský titul, titul BBA či disponovat prokazatelnou praxí v manažerské nebo řídící pozici.

Co můžete studovat?

A co zde můžete v rámci MBA studovat? Z široké nabídky oborů hned zaujme například Management ve státní správě, Management ve zdravotnictví, Personální management, Management Soft Skills, Marketing a Public Relation či Mezinárodní vztahy a evropská studia. V podnikové praxi pak hojně využijete Finanční management a účetnictví, Management obchodu, Sales Management, Management a leadership či Strategický management.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozšíření kvalifikace v managementu za 1 rok? Vsaďte na MBA