Menu
StudentMag
Studentský život

Proč nekouřit? 10 největších výhod nekuřáctví

Redakce

Redakce

17. 1. 2015

Nekuřáctví je super věc! Nepáchnete, jste morálně na výši a nemusíte stát vždycky až vedle zastávky. Našli jsme pro vás 10 největších výhod každého nekuřáka.

1. Ušetříte

Těžký je život studentův. Jako chudý student máte beztak peněz málo a ještě byste je utráceli za cigára, která stejně neustále nabývají na ceně. Místo jedné krabičky si dneska kolikrát koupíte i slušný oběd.

2. Nebudete smrdět

No není nic horšího, než když do autobusu nastoupí kuřák, který si právě zapálil na zastávce na zastávce. Ještě když nedej Bože prší. Smrad z cigaret snoubící se s vůní mokrého psa… A jak se to potom špatně pere!

3. Neválí se vám všude zapalovače

Kuřák bez zapalovače je jako fotbalista bez nohy. Ale protože kuřák je tvor zapomnětlivý všude zapalovače ztrácí. Potom se v kuřáckém bytě stává běžnou rutinou, že dennodenně šlápnete na jeden či dva zapalovače.

4. Máte zdravé plíce

Co si budeme povídat světový rekordman v maratonu asi nebyl kuřák… Nezadýcháváte se pokaždé, když vyjdete dva, tři schody a možná někdy i ten maraton uběhnete.

Problémy se spaním? Přinášíme 7 tipů, jak usnout co nejrychleji

5. Jste vlastně celkově ve výhodě

Vzhledem k tomu, že se pomalu ale jistě všechny lepší hospody a restaurace stávají nekuřáckými zónami, nemáte problém nikde najít místo. Kuřák už musí umět pořádně hledat.

6. Jste in

Staré časy kdy cigareta či doutník patřily k pravému gentlemanovi už jsou dávno pasé. Dnes má pravý gentleman pernametku do posilovny a hlavně nekouří! Ale nejen muži i dámy jsou ve značné výhodě. Jelikož svůdné natahování z dlouhé špičky už dnes muži považují spíše za nechutné než jakkoliv sexy.

Jak přestat kouřit. Abstinenční příznaky by vás neměly odradit!

7. Vyhnete se všetečným otázkám a moralizovaní

Kolik toho vlastně vykouříš? Není to moc? Měl bys začít něco dělat… Přesně tyto svědomí nehryzávající otravné věty nikdy neuslyšíte.

8. Můžete moralizovat

Naopak! Vy můžete být těmi, kteří povedou sáhodlouhé přednášky o nezdravém životním stylu a o škodlivých účincích kouření. A třeba to někdy i někoho odnaučíte.

Nebudeš mít po práci čas? 7 typů kolegů, které potkáte v práci

9. Máte hezké vlasy a zuby

Zažloutlé prsty, vlasy jako sláma a zkažené zuby. I to časem čeká každého silnějšího kuřáka. Zatímco vaše zuby budou jako perličky, vlasy lesklé a ručku budete mít čistou jako padlý sníh.

10. Nemáte „absťák“

Nejste pokaždé strašně nepříjemní na své okolí, pokud si po ránu nedáte cigaretu. Vlastně celkově jste příjemnější na své okolí, jelikož vaše nálada není ovlivněna obsahem nikotinu v krvi. Tím pádem vás lidi mají raději.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Proč nekouřit? 10 největších výhod nekuřáctví