×
StudentMag

Problémy se spaním? Přinášíme 7 tipů, jak usnout co nejrychleji

FOTO: Únava
Jak rychle usnout? Zdroj: Shutterstock.com

Nejlepším receptem na kvalitní spánek je zdravý životní styl. Jak jinak. Vyvážená lehká strava, pohyb, klidná ložnice, čerstvý vzduch a minimum stresu. Tak harmonického člověka jde jen těžko najít. I přesto, že se tomuto ideálu blížíte, můžete mít sem tam spánkové problémy. Máme pro vás pár tipů, jak na rychlý a kvalitní spánek.

FOTO: Únava
Jak rychle usnout? Dejte si banán nebo požádejte o masáž. Zdroj: Shutterstock.com

1. Dejte si bylinkový čaj

Nejlépe vám poslouží meduňka, třezalka nebo levandule, jejichž zklidňující účinky jsou vědecky prokázány. Vypijte před spaním silný čaj z některé z těchto bylinek, ale raději je nekombinujte.

2. Vypijte horké mléko s medem

Spíše než ověřený způsob, je tento tip na lepší spaní babskou radou. Může fungovat i nemusí, je to individuální. Mléko by se ale mělo pít opravdu velmi teplé.

Čtěte také: 26 vět, které nechcete slyšet před státnicemi

3. Pomáhají i banány

Obsahují velké množství melatoninu a serotoninu, tedy hormonů, které nám pomáhají usnout. Navíc v sobě mají banány velké množství hořčíku, který uvolňuje svaly.

4. Večerní procházka

Nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste rázem spadli do postele vyčerpáním. Pomalu se projděte na chladném vzduchu, stačit by mělo i dvacet minut.

5. Sledování televize

Odborníci se plošně shodují, že televize by do ložnice patřit neměla. Pokud však patříte k těm, které večerní sledování televize v obývacím pokoji zaručeně ukolíbá k spánku, zkuste televizi přestěhovat do vaší ložnice. Třeba jen na pár dní.

Čtěte také: 15 pádných důvodů, proč je lepší mít za spolubydlící kluky

6. Chvíli si čtěte

Pár stránek z nudné učebnice či povinné četby vás uspí raz dva. Více netřeba dodávat. Pozor si jen dávejte na ostré světlo, mohlo by vás naopak nabudit.

7. Požádejte o masáž

Poproste svou drahou polovičku před spaním o masáž šíje a zad. Použijte nejlépe nějaký bylinkový masážní olej. Pokud nezabere tohle, tak už nic.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..