Menu
StudentMag
Bakalářská a diplomová práce

Potřebuji pomoc s napsáním bakalářské práce? Jaké jsou ceny, možnosti a rizika

Klára Hyláková

Klára Hyláková

14. 8. 2018

Čeká vás odevzdávání důležitého akademického textu? Nevíte si s ním rady a potřebujete profesionální pomoc? My jsme se pro vás podívali na vaše možnosti.

Akademické texty jsou nutnou součástí každého vysokoškolského studia. Ať už jde o semestrální text menšího typu nebo například bakalářskou práci, existuje řada možností, jak si nechat s vypracovanou prací pomoci.

Sepsání akademického textu

V současné chvíli existuje spousta firem, které nabízejí kompletní sepsání vámi zadaného textu. Může se jednat nejen o seminární práce, ale také bakalářky nebo diplomky.

Společnosti vám takzvaně připravují „podklady“, které můžete následně použít zčásti nebo celé. V nabídce často najdete konzultace, korektury, úpravu stylistiky, a to vše anonymně a diskrétně. Výhodou je, že tyto společnosti jsou schopny vám dodat i seznamy doporučené literatury a umí sepsat práci v podstatě na jakékoliv téma.

Vybíráte téma bakalářky? Přečtěte si našich 11 tipů a na nic nezapomenete

Kdo mi pomůže sepsat bakalářskou práci

Další možností je také využití služeb od jednotlivců, kteří své nabídky inzerují hlavně na internetu. Touto prací se zabývají povětšinou učitelé češtiny či filologové českého jazyka.

Kolik stojí napsání bakalářky?

Cena textů se v zásadě liší podle typu práce. Pokud se jedná o práci menšího typu, zaplatíte většinou okolo 200 Kč za jednu normostranu. V případě absolventských prací, zde se částky pohybují od 300 do 400 Kč za normostranu. Některé agentury nabízí podklady i pro rigorózní, MBA nebo habilitační práce. Zde ceny jdou až k 500 Kč.

Obecně tedy můžeme říci, že napsání například bakalářské práce by vás kompletně mohlo vyjít na 10 000 Kč. Není tajemstvím, že někteří vysokoškolští učitelé se psaním bakalářek také živí. Zde si většinou připlatíte, jelikož to pedagogové odůvodňují zkušeností a znalostí v oboru. Cena pak může být až 40 000 Kč.

Vázání bakalářských prací: Jak můžete ušetřit co nejvíce peněz?

Jaké hrozí nebezpečí?

V případě, že služeb agentury zajišťující sepsání akademických textů využijete, doporučujeme být velmi obezřetní. Jestliže se totiž zjistí, že jste text nepsali vy, bude se jednat o plagiátorství. Autorské právo akademických textů totiž vždy náleží autorovi, který jej napsal. Vám tak může hrozit vyloučení ze školy.

Všechny tyto firmy se zavazují anonymitou, diskrétností a také originalitou textů. Pro jistotu si však svůj text můžete zkontrolovat na jednom z těchto webů: www.theses.cz nebo www.odevzdej.cz. Tyto stránky pak kontrolují obsah prací a odhalují podvodné či okopírované práce.

Jak probíhá obhajoba bakalářské práce? Přinášíme návod, jak se na ni připravit

Musíte mít na paměti, že agentury, které se psaním textů živí, nenesou žádnou zodpovědnost. Je totiž naprosto legální inzerovat své služby. Navíc všechny firmy nabízejí „zpracování podkladů“, což nutně neznamená napsání celého textu.

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Právě čtete

Potřebuji pomoc s napsáním bakalářské práce? Jaké jsou ceny, možnosti a rizika