Menu
StudentMag
Studium

Vázání bakalářských prací: Jak můžete ušetřit co nejvíce peněz?

Redakce

Redakce

23. 1. 2013

Podmínkou úspěšného absolvování bakalářského studia je odevzdání bakalářské práce.  Nabídky jejího svázání najdete v Praze, Brně, ale i v Olomouci nebo Ostravě.

Vazby diplomových a bakalářských prací jsou většinou součástí knihařství. Asi nejširší nabídku vazeb bakalářských a diplomových prací nabízí Praha, ostatní města se však nenechají nikterak zahanbit.

Využít můžete i elektronické objednávky

Většina knihařství v České republice má dnes už své internetové stránky. Zpřístupňuje tak svým zákazníkům nejen ceník svých služeb, ale také nabízí možnost objednat vazbu bakalářské práce elektronicky.

Než si vazbu objednáte, musíte vědět, co má být vytištěno na jejích deskách. Sem se většinou píše název univerzity, jméno autora a rok obhajoby práce.

Při objednávce vazby lze volit z různých barev desek. Knihařství většinou nabízí čtyři základní barvy, a to červenou, zelenou, modrou a černou. Vybrat si také můžete barvu písma, které bude na deskách. Standardně bývá v nabídce zlaté a stříbrné.

Jak probíhá obhajoba bakalářské práce? Přinášíme návod, jak se na ni připravit

Cena se odvíjí od rychlosti dodání

Cena vazby bakalářské práce roste s rychlostí dodání. V praxi to znamená, že nejlevněji vyjde vazba, na kterou mají knihaři nejvíce času, nejdražší je naopak ta, která je vytvářena takřka na počkání.

Cena vazby, na kterou mají tiskaři přibližně týden, se pohybuje od 100 do 200 korun. Za expresní vazby, jež jsou dodávány do jedné, popřípadě dvou až tří hodin, zaplatíte asi jednou tolik, tedy kolem 400 korun.

Pakliže se rozhodnete nechat si bakalářskou práci u knihaře i vytisknout, rozhodně si ji uložte ve formátu PDF, abyste předešli neblahým posunům ve Wordu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vázání bakalářských prací: Jak můžete ušetřit co nejvíce peněz?