Menu
StudentMag
Cizí jazyk

Pomaturitní studium jazyků. Využijte volný rok k vylepšení znalostí

Redakce

Redakce

19. 8. 2013

Dokončili jste střední školu a už víte, že jste nebyli přijati na další studium? Podali jste odvolání, které bylo neúspěšné? Využijte druhého kola přijímacího řízení, pokud ho daná škola umožňuje. Ani tohle nevyšlo? Vyzkoušejte denní pomaturitní studium cizích jazyků.

Statut studenta zůstane

Pro školní rok 2013/2014 bude letošním maturantům hlásících se na denní pomaturitní studium statut studenta zachován. Studenti si nebudou muset sami hradit zdravotní pojištění, neztratí sociální výhody a budou moci využívat všech studentských slev.

Přínos pomaturitního studia

Zlepšete si dosud získané znalosti v preferovaném cizím jazyce (rozvinutí slovní zásoby, zdokonalení konverzace) nebo začněte studovat úplně nový jazyk. Menší počet studentů ve skupině umožní progresivní rozvoj zvoleného jazyka, protože výuka umožňuje individuální přístup.

Ovládání cizích jazyků má široké spektrum využití, jejich uplatnění oceníte na dovolené, při cestování, pracovních pohovorech či s přáteli. Využijte při studiu více volného času a najděte si brigádu nebo ušetřený čas věnujte přípravě na další přijímací řízení.

Jak studium probíhá?

Jazykový kurz začíná v září a končí na konci června. Student má možnost vybrat si z široké nabídky jazyků (angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština).

Před zahájením kurzu se píší vstupní testy, které studenty roztřídí do skupin podle úrovně jejich znalostí. Výuka probíhá každý den čtyři hodiny. Vyučování vede rodilý mluvčí nebo český pedagog. Jednotlivé dny jsou zaměřeny na gramatiku, konverzaci, poslech – porozumění textu. Jazykový kurz končí předáním certifikátu o úspěšném absolvování. Pokud se tak rozhodnete, můžete ukončit kurz zkouškou odpovídající úrovně.

Kolik stojí jazykový kurz?

Cena pomaturitního jazykového kurzu se pohybuje od 15 990 do 27 000 korun za celý školní rok. Školné je možné splatit jednorázově nebo ve splátkách.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Pomaturitní studium jazyků. Využijte volný rok k vylepšení znalostí