Menu
StudentMag
Studium

Nevyšla vám vysoká? Dejte šanci vyšší odborné škole! V čem jsou její výhody?

Nabídka oborů na vysokých školách je dnes poměrně široká, ovšem kapacita těch prestižních je stále omezená. Ne každý student tedy má to štěstí studovat na své vysněné instituci. Proč dát v tomto případě šanci vyšší odborné škole místo jiné vysoké školy?

Co když se nedostanu na VŠ?

Mohlo by se zdát, že čerstvý maturant, který se nedostal na svou vysněnou vysokou školu, se ocitl v neřešitelné situaci. Je to sice nemilé, ovšem ve skutečnosti má spoustu možností, co dělat. Po střední do práce nebo do školy?Mnoho studentů v tomto případě volí studium na jiné vysoké škole, která s jejich vybraným odborným zaměřením nemá až tak moc společného, s tím, že to ten rok prostě „nějak přetrpí“ a pak podají přihlášku znova.

Vysoká vs. vyšší odborná škola

Přitom není žádný důvod, proč takto zahazovat svůj drahocenný čas. Pokud se vám ještě nechce do práce, existují i další varianty studia. V České republice funguje spousta vyšších odborných škol různých zaměření, o kterých se možná příliš nemluví, ovšem často lze v jejich široké nabídce oborů najít prakticky totožný jako ten, který jste chtěli studovat na vysoké. V mnoha ohledech pro vás navíc může být studium na vyšší odborné škole výhodnější než studium na vysoké škole.

Oproti většině vysokých škol jsou vyšších odborných školách obvykle kladeny větší nároky na docházku, což může vyhovovat studentům, kteří mají problém donutit se sami učit. Na druhou stranu je zde běžným standardem možnost dálkového či kombinovaného studia, které tak lze snadno zkombinovat s prací.

Výhody vyšší odborné školy

Nejdůležitější výhodou je nicméně to, že výuka bývá zaměřena více prakticky, což již dnes dokáží ocenit i zaměstnavatelé. Například Vyšší odborná škola – Akademická aliance uplatňuje ve svém oboru Řízení malého a středního podniku formu učení formou činností, úkolů a podnikatelských projektů – tak, abyste hned po studiu mohli začít pracovat jako odborný manažer, anebo bez problému rozjet vlastní podnikání.

Dva tituly za čtyři roky

Po absolvování tohoto oboru získáte titul Dis. a můžete hledat uplatnění také jako ekonom, účetní, projektový manažer či v oborech jako je obchod, marketing, anebo veřejná správa. A pokud se vám poté ještě nebude chtít opustit školní lavice, spřízněná soukromá vysoká škola Praha – Vysoká škola podnikání a práva vám umožní získat titul Bc. za pouhý jeden rok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nevyšla vám vysoká? Dejte šanci vyšší odborné škole! V čem jsou její výhody?