Menu
StudentMag
Studium

Po střední hned do práce? Nastartujte kariéru raději na vysoké škole!

Vysoká škola není (jen) o dalším otravném šprtání, ale o spoustě příležitostí, ke kterým byste se jinak nedostali. Proč jít po střední dál studovat?

Možná i vy patříte k těm stovkám nešťastných studentů maturitního ročníku, které čeká nejen ona obávaná zkouška z dospělosti, ale také jedno z nejdůležitějších životních rozhodnutí – jít po střední škole dále studovat, anebo raději vsadit na školu života?

Investujte do sebe

Vidina svobody a spousty vlastních peněz spojená se zapojením do pracovního procesu je lákává. Vysokoškolské vzdělání je však investicí do sebe sama, která se vám bohatě vrátí v mnoha ohledech – ať už jde o rozšíření obzorů, poznání spousty zajímavých lidí a věcí či solidní zvýšení šance na skvělé uplatnění v profesním životě.

Dělejte, co vás baví

Na střední jste nejspíš studovali hodně toho, co vás nebavilo, a málo toho, co vás bavilo. Na vysoké škole to ovšem může být úplně naopak – stačí si jen vybrat, podle toho, co vás doteď bavilo. Baví vás jazyky? Popřemýšlejte o diplomacii a mezinárodních vztazích. Milujete počítače či snad matematiku? Poohlídněte se po technických oborech či informatice.

Buďte flexibilní

V posledních letech patří k nejoblíbenějším oborům ekonomie a management, a také právo a veřejná správa. Slyšeli jste, že ekonomů a právníků už je dost? Ano, ale také je jich dost potřeba. V dnešním dynamickém světě se nejvíc cení široký rozhled, interdisciplinarita a flexibilita. A institucí, která flexibilně propojuje tyto dvě zaměření, přičemž ještě přidává důraz na moderní informační technologie, je Vysoká škola podnikání a práva.

Vysoká škola podnikání a práva je soukromou vysokou školou se sídlem v Praze a pobočkami  v Brně a Ostravě. Je zde možno studovat prezenční i kombinovanou formou. V bakalářském studiu je možné si vybrat ze studijních programů Ekonomika a management (obory Podnikání, Aplikovaná informatika či třeba Manažerská ekonomika) anebo Právní specializace (obory Právo v podnikání či Právo ve veřejné správě). Magisterským studiem je možno pokračovat v programech Podnikání a Soukromoprávní studia.

Teorie, ale i praxe

Jak se můžete dočíst na stránkách školy, nestačí jen teoretická výuka zaměřená na praxi. Proto VŠPP nabízí svým studentům zapojení firemních vzdělávacích programů a další příležitosti vyplývající z intenzivní spolupráce s partnery. Mezi ty patří například sdružení Cacio nebo firmy IBM, Hewlett-Packard či Microsoft, díky čemuž je Vysoká škola podnikání a práva zapojena do Microsoft IT akademie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Po střední hned do práce? Nastartujte kariéru raději na vysoké škole!