Menu
StudentMag
Němčina

Kde se učit německy zdarma a online? Vybrali jsme 2 nejlepší weby

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

11. 2. 2018

Nebaví vás nekonečné vyplňování cvičení, prokousávání se složitou gramatikou a učebnici necháváte raději ve skříňce? Představujeme vám nejlepší webové stránky, které vám usnadní studium německého jazyka.

Šprtání slovíček se pravděpodobně nezbavíte, na následujících stránkách však najdete nejen kurzy němčiny zdarma, ale také procvičování slovní zásoby, konverzace a mnoho dalších způsobů, jak svou znalost jazyka zlepšit.

Němčina-zdarma.cz

Na webové stránce společnosti Vitware najdete spoustu věcí, které byste se mohli naučit, popřípadě si na nich procvičit to, co vám nejde.

K výběru látky slouží hlavní nabídka (menu) v levé části stránky. Nabízí toho opravdu hodně – od gramatiky, nacvičených jednoduchých konverzací přes návody a triky ke studiu až po ucelenou slovní zásobu a testy.

Pokročilejší studenti mohou využít i několik recenzí na německy psané knihy s výběrem úrovně.

Z gramatiky zde naleznete mimo jiné články o výuce množného čísla, procvičování neurčitých zájmen, předložek, koncovek či sloves. Prostě vše, co byste jinak pracně hledali v učebnici nebo v sešitě. Vše navíc vyplňujete bez registrace a naprosto neomezeně.

Webové stránky. Zdroj: Reprofoto nemcina-zdarma.cz

Webové stránky. Zdroj: Reprofoto nemcina-zdarma.cz

LANGMaster.cz

Dobře, to už je trošku vyšší level. LANGmaster nenabízí jen cvičení, gramatické poučky a jednoduché testy na zopakování, ale online jazykovou školu zdarma.

Kromě 400 hodin výuky němčiny zde můžete absolvovat angličtinu (taktéž 400 hodin), francouzštinu a španělštinu (210 hodin), ruštinu a italštinu (240 hodin) nebo dnes velice žádanou novinku, kurz Euro angličtiny (55 hodin výuky).

10 německých frazeologismů, s nimiž za hranicemi určitě zabodujete

Než začnete studovat kterýkoli jazyk, musíte vyplnit stručný dotazník. Uvedete v něm, na jaké jste úrovni, jak dlouho se učíte německy, které z uvedených kapitol ovládáte a spustíte rozřazovací test. Ten má sice 22 částí a zabere vám hodinku času, ale co byste pro sebe neudělali, že?

Druhou možností je pustit si jednotlivé lekce bez vstupního testu a studovat jen tak letmo. S LANGMasterem však máte možnost systematické výuky, tak proč ji nevyužít?

Při plnohodnotném přístupu vám web pečlivě ohlídá, které kapitoly jste splnili a které ne, ale také míru vašeho zdokonalování. Jazykový kurz obsahuje 198 kapitol, 1 845 interaktivních cvičení, 4 250 obrázků, 430 minut zvuku a bezmála 18 293 zvukových sekvencí.

Webové stránky. Zdroj: Reprofoto langmaster.cz

Webové stránky. Zdroj: Reprofoto langmaster.cz

Zadarmo se to opravdu vyplatí. Ale samozřejmě, že nemusíte dělat všechno, a už vůbec ne najednou.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

Kde se učit německy zdarma a online? Vybrali jsme 2 nejlepší weby