Menu
StudentMag
Studentské finance

Jak vydělat peníze na Youtube. Je to jednodušší, než si myslíte

Adéla Lišková

Adéla Lišková

1. 11. 2017

O tzv. Youtuberech, internetových celebritách, kteří vydělali neuvěřitelné peníze na mnohdy neuvěřitelně stupidních videích, jste již určitě slyšeli mnoho. Napadlo vás však někdy, že můžete být jedním z nich? Přinášíme návod, jak vydělat peníze na Youtube!

Jak vydělat peníze z Youtube? Reklama!

Základem vydělávání peněz na internetu, či přesněji na veřejně přístupném obsahu, kterým je drtivá většina internetu tvořena, je samozřejmě reklama. Jedná se o způsob, jak lidem poskytnout obsah zdarma, ale přesto na tom vydělávat.

I Youtube.com funguje na takovém principu. Lidé koukají na videa „zdarma“, ale přesto něčím platí – spolu s videem sledují i reklamu, kterou si u Youtube.com zaplatí soukromé firmy. A pokud necháte Youtube, aby umístil reklamu do vašich videí, pak Youtube zase zaplatí vám.

Jak vydělat peníze na Youtube – profil

Základem toho, jak začít vydělávat peníze na Youtube, je samozřejmě založit si tam profil, respektive Youtube kanál, kam budete přidávat svá videa a povolit do něj stránce umisťovat reklamy. Ty mohou mít podobu spotů, textové reklamy či třeba anket, přičemž jejich obsah je plně v kompetenci Youtube a vy jej tak vůbec nemůžete ovlivnit.

Aby vám však mohly být vypláceny peníze, budete potřebovat ještě jeden účet – Google AdSense účet. V něm vyplníte i číslo bankovního účtu, kam budete chtít posílat peníze.

Jak vydělat peníze přes Youtube – zpeněžení videí

Pak už jen stačí videa „zpeněžit“ – spojit svůj AdSense účet se svým Youtube kanálem. To uděláte tak, že ve Správci videí na svém Youtube kanálu přidáte AdSense účet. To má však smysl dělat až tehdy, pokud mají vaše videa nějaká shlédnutí – jinak vám Youtube samozřejmě nic nezaplatí.

Link2Save: Jak rychle stahovat z Youtube či Vimeo?

Kolik si jde vydělat na Youtube?

A kolik si takto lze vydělat? Platí, že Youtube vám vyplatí 55 % čistých příjmů, které získá z reklamy zobrazené spolu s vašimi videi. Klíčový je v tomto ohledu přirozeně počet shlédnutí, ovšem částka za jedno shlédnutí není fixní – nejde totiž o jediný faktor. Záleží také na tom, jaké reklamy jsou zobrazovány, z jaké země jsou diváci apod.

Pro české poměry nicméně zhruba platí, že za 100 shlédnutí dostanete jednu korunu. To se vám může zdát jako málo, ovšem pokud se dostanete do řádů statisíců shlédnutí měsíčně, jako přilepšení to už tak špatné není. Na kolik si přijdou nejúspěšnější čeští Youtubeři?

ROZHOVOR s youtuberem: PC hry vás naučí logicky myslet a pracovat v týmu

Kolik vydělávají čeští Youtubeři

Nejúspěšnějším českým Youtuberem je GoGoMan Tv, dvacetiletý mládenec, jehož tři Youtube kanály mají zhruba 1,1 miliónu odběratelů, mezi kterými jsou třeba i Argentinci či Brazilci. Ročně si prý vydělá až 1,3 miliónu Kč. Zaměřuje se na herní streaming, dále točí videa i ze svého běžného života. Na výnosný herní streaming se zaměřuje i Jirka Král, známý z reality show, který si ročně přijde až na půl miliónu.

GoGoManovi šlapou na paty Viral Brothers, dva mladíci, kteří se proslavili svými Debilními kecy (které ovšem okopírovali z amerického Shit People Say). Ročně si vydělají až 1,5 miliónu Kč. Dalším úspěšným Youtuberem je Kuba Steklý alias Stejk, který točí videa o chytrých telefonech a jejich aplikacích. Ročně mu z toho kápne zhruba 250 tisíc Kč.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Jak vydělat peníze na Youtube. Je to jednodušší, než si myslíte