Menu
StudentMag
Angličtina

Jak si procvičit angličtinu? Vyměňte učebnice za kočovné divadlo

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

1. 11. 2013

Hledáte způsob, jak si ověřit vaše znalosti anglického jazyka? Nevíte, jak si procvičit pasivní angličtinu? Vyzkoušeli jsme anglické divadlo. Přečtěte si, zda stojí za to a kde se s ním setkáte.

dr-jekyll-and-mr-hyde

Představení DR JEKYLL AND MR HYDE. Zdroj: www.english-theater.cz

Kde se můžete s anglickým divadlem setkat?

Divadlo je kočovné, podobně jako tomu bylo za Jana Kajetána Tyla. Herci tak vystupují v mnoha nejen českých městech. Pro příklad Ostrava, Brno, Praha, ale také České Budějovice, Olomouc, Ústí nad Labem a Pardubice.

Do jednotlivých měst přijíždí pouze na jeden den, kde zvládají dvě představení. První začíná v půl desáté dopoledne a hned na něj navazuje obvykle další v půl jedné. Představení se koná ve všedních dnech, tudíž  je to ta nejlepší omluvenka ze školy. Cena za jedno představení je 150 korun.

Herci cizinci

V anglickém divadle hrají Angličané žijící nějakou dobu v Česku, můžete si tedy naposlouchat správnou výslovnost a vychutnat nefalšovaný britský akcent. Nemusíte se bát, že byste neporozuměli. Herci jsou zvyklí mluvit pomalu a chvílemi až přehnaně artikulovat.

Jsou tři, zvládají role o šesti

Divadlo je co do počtu chudé. Nic to ovšem nemění na kvalitě. Hra Dr. Jekyll and Mr. Hyde má šest postav. To ale třem hercům nezabránilo v jejím secvičení. Většina z nás, kteří jsme se šli na představení podívat se, až do konce domnívala, že herci jsou minimálně čtyři.

Kdy bude další možnost je vidět hrát?

Jelikož toto divadlo působí ve třech státech, kromě nás také v Polsku a na Slovensku, můžeme další hru očekávat až v březnu. V jejich programu, který si lze prohlédnout na stránkách, se dozvíte, kde, kdy a v jaké podobě budou předvádět své herecké umění, jež rozhodně stojí za to. Příští divadelní hra bude PETER PAN.

Neangličtináři, nezoufejte

V České republice působí pod stejnou organizací ADGE (American drama groupe Europe) také francouzské a španělské divadlo. A co němčináři? V pondělí 28. října začal v Praze divadelní festival německého jazyka. Potrvá až do 10. listopadu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si procvičit angličtinu? Vyměňte učebnice za kočovné divadlo