Menu
StudentMag
Francouzština

Jak se rychle naučit francouzsky: Pomůže i aplikace pro iPhone

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

21. 5. 2018

Láká vás studium francouzštiny, ale zatím jste neměli odvahu se do něj pustit? Nenechte se odradit fámami, že se jedná o jeden z nejtěžších jazyků. Francouzštinu totiž můžete pokořit i vy.

Tak jako k jiným jazykům je zapotřebí motivace a hlavně vytrvalost. Jazyk se nenaučíte přes noc, přesto je možné si výuku usnadnit.

Jak se stát úspěšným samoukem?

Vedle vhodné učebnice, kterou budete jako samouci potřebovat, se dnes nabízí i jiné vzdělávací pomůcky. Majitelé iPhonů si mohou vybrat z několika aplikací s francouzskými slovíčky, kvízy a výslovností. Francouzštinu si budete moci opakovat kdekoli.

Jedním z hlavních problémů samouků je fakt, že se jazyk naučí používat jen pasivně. Snažte se najít někoho, kdo už daný jazyk ovládá a bude ochotný věnovat vám hodinku svého času na cizojazyčnou konverzaci.

Na Youtube je možné najít francouzský komediální seriál Kamelott. Díky němu si osvojíte hovorovou podobu jazyka.

Spojte učení se zábavou. Francouzské filmy s originálním dabingem jsou u nás běžně dostupné: například známí Četníci s Louisem de Funèsem se dají sehnat všude. Většina knihoven má v cizojazyčných odděleních i literaturu ve francouzštině. Toho využijte. Uvidíte, že sledování filmů i čtení obohatí vaši slovní zásobu.

Kurzy francouzštiny

Víte-li, že vytrvalost a sebekázeň nejsou vašimi silnými stránkami, dejte raději přednost výukovým kurzům, které vás donutí se doopravdy učit.

Kvalitní kurzy francouzštiny můžete absolvovat ve Francouzské alianci. Ta ma pobočky v Brně, Českých Budějovicích, Liberci, Ostravě, Pardubicích a Plzni. Cena kurzu se pohybuje od 4.200 korun do 7.700 korun podle počtu hodin.

Francouzština online. Nejlepší kurzy a aplikace zdarma

Další možností jsou kurzy provozované Francouzským insitutem v Praze (IFP). K dosažení úrovně A1 je třeba 180 čtyřicetipětiminutových hodin, na které je možné docházet jednou, dvakrát, nebo pětkát týdně, záleží jen na vás.

Cena začátečnického kurzu v IFP je 7.050 korun. Na podání přihlášky do podzimního semestru je již pozdě, nenechte si ale utéct letní výuku. Ta probíhá intenzivněji než podzimní a navíc se o prázdninách do francouzštiny budete moci opravdu ponořit.

Francouzština, jazyk lásky. Přinášíme 14 výrazů se zamilovanou tematikou

5 tipů na studium francouzštiny na závěr:

  1. Zpívejte si! Na internetu je možné najít spoustu francouzských písniček, některé z nich možná budete znát. Díky hudbě si vštípíte nová slovíčka.
  2. Ve dvou se to lépe táhne! Proč se nevrhnout do studia s kamarádem? Budete si mít s kým procvičovat konverzaci.
  3. Učte se pravidelně! Raději po malých dávkách a často, než nárazově jednou za týden.
  4. Přemýšlejte francouzsky! A to v každé situaci. Místo “ve francouzštině se zlepšuju!“ si řekněte “je m’améliore en français!”.
  5. Nebojte se dělat chyby! Nikdo od vás neočekává perfektní zvládnutí gramatiky ani přízvuku.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak se rychle naučit francouzsky: Pomůže i aplikace pro iPhone