Menu
StudentMag
Cizí jazyk

Gramatiku už máte v malíčku? 8 tipů, jak se v cizím jazyce rozmluvit

Redakce

Redakce

7. 5. 2018

Gramatiku zvládáte levou zadní, máte celkem slušnou slovní zásobu, ale stále vám dělá problém mluvit? Nezoufejte. Přinášíme vám 8 tipů, jak se rozmluvit v cizím jazyce.

1. Jazykovka

Dnes spousta jazykových škol nabízí hodiny konverzace přímo pro studenty. Ve skupině si povídáte se svými vrstevníky o škole nebo aktuálních tématech. Rozmluvíte se, hezky si pokecáte a ještě získáte nové kamarády.

Ceny jazykových kurzů a pobytů: poradíme, jak neobrátit peněženku naruby

2. Skype konverzace

Stačí jen zabrouzdat na internetu a všude najdete nespočet inzerátů, které nabízí konverzaci v cizím jazyce přes skype. Co může být lepšího, než konverzovat s pravým anglickým gentlemanem nebo francouzským elegánem?

3. Vyjet do zahraničí

Nouze naučila Dalibora housti! Také patříte mezi stydlíny, kterým vždy přeběhne mráz po zádech, po zjištění, že nebudou moci komunikovat ve své mateřštině? Vězte, že v zahraničí promluvíte. Prostě musíte! Po chvilce se zbavíte studu a budete mluvit jako „rodilák“.

4. Povídat si s kamarády

Udělejte si s kamarády pravidelné jazykové okénko. Vytyčte si jeden den v týdnu, zajděte na kafe, na pivo a zkuste vést běžný rozhovor v cizím jazyce. Krásně tak spojíte příjemné s užitečným!

Přinášíme 14 tipů, jak se obklopit cizím jazykem, když nemáte na letenku

5. Zpívat si cizojazyčné písně

Zapnout karaoke a pět, co vám síly stačí! A znovu a znovu. Za chvíli si ani neuvědomíte, že zpíváte v jiném jazyce. Váš projev nabude plynnosti a budete si více sebejistí.

6. Povídat si sám pro sebe

Ano, zní to lehce prazvláštně, ale je to velmi účinné. Povídat si sám pro sebe večer ve sprše – třeba anglicky. Pořádně a nahlas si zanadávat na profesory nebo vyprávět pohádku. Před sebou samým se nemusíte za nějakou tu chybku stydět a hlavně to opravdu pomáhá.

Jak zlepšit výslovnost v cizím jazyce? Přinášíme 6 užitečných tipů

7. Hrát online hry

Většinou se na server připojují lidé z celého světa a při domlouvání taktiky či zahájení útoku je nutné se vyjadřovat jasně a rychle. Výborný způsob, jak se naučit se správně a výstižně vyjadřovat.

8. Přijmout výměnného studenta

Žít pod jednou střechou s cizincem je opravdu velký přínos. Každý den jste nuceni mluvit cizím jazykem a navíc se seznámíte s novou kulturou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gramatiku už máte v malíčku? 8 tipů, jak se v cizím jazyce rozmluvit