Menu
StudentMag
Jak se dostat na vysokou školu

Jak se naučit na přijímačky na VŠ za týden? Máme 5 tipů

Lukáš Houdek

Lukáš Houdek

23. 5. 2017

Učit se na maturitu nebo na přijímačky? Pokud měla i u vás přednost maturita, přečtěte si pár tipů, jak se naučit na přijímačky na VŠ za týden a na co nezapomenout.

1. Studijní materiály

Bez ohledu na to, kolik máte času, z něčeho se učit musíte. V první řadě se podívejte na seznam doporučené literatury a porovnejte ho s nabídkou knihovny. Pokud se vám nepodaří publikace sehnat, vyzkoušejte internet. Řada skript a dalších pomůcek může být k dispozici oskenovaná.

Podívejte se na 9 užitečných věcí, které vás do života naučí vysoká škola

2. Přípravné testy

Některé školy na svých stránkách nabízejí cvičné testy nanečisto. Tím, že si je vyzkoušíte, zjistíte alespoň předběžnou strukturu toho, co se po vás bude vyžadovat. Případně si můžete také projít testy z minulých let.

3. Časový plán

Svůj rozvrh si musíte velmi pečlivě řídit. Neznamená to jen vysedávat u učení. Naplánujte si, kdy budete spát, kdy si dáte pauzu na jídlo, kdy se na chvilku půjdete projít na čerstvý vzduch. Uvidíte, že vám zbylo mnoho volného času, o kterém jste předtím ani nevěděli a který nyní můžete využít k přípravě.

Vybrali jsme 15 věcí, které budete na VŠ milovat. Nebudete jediní exoti

4. Zajistit organizaci

Napište si, kdy přesně musíte dorazit. Už tak budete v dost velkém stresu a není důvod jej umocňovat výbuchem nervozity na poslední chvíli, protože nestíháte včas dojet. Hlavně si nepopleťte čas zahájení zkoušky a čas úvodní prezence. Rozhodně si den předem dejte do tašky pozvánku a doklady, abyste nic nehledali poslední minuty před odjezdem.

5. Vhodné oblečení

Tato rada platí speciálně pro ústní část. Bez ohledu na obsah vašeho výkonu, člověk slušně oblečen vždy působí lépe než uchazeč neučesaný. Dbejte i na úroveň svého projevu, který by se měl pohybovat v mezích spisovnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se naučit na přijímačky na VŠ za týden? Máme 5 tipů