Menu
StudentMag
Studentský život

8 vysvobozujících jídel, která jsou na kocovinu úplně nejlepší

Redakce

Redakce

7. 4. 2018

„Už nikdy nebudu pít!“ říkáte si pokaždé, když se probudíte po párty. Chcete vědět, jak se kocoviny co nejefektivněji a nejrychleji zbavit? Přinášíme vám 8 tipů, jak zatočit s kocovinou jednou pro vždy.

1. Česnečka

Starý dobrý vyprošťovák osvědčený mnoha generacemi. Pořádný, poctivý vepřový vývar, do kterého se vymačká minimálně jedna hlavička česneku, je snad lepší než živá voda.

2. Salát z kyselých okurek

Další notoricky známá „postalkoholová“ pochutina – kyselá okurka. Samotná kyselá okurka je ale trošku fádní, lepší je si udělat salát! Stačí jen nastrouhat pár kyselých okurek, zalít lákem ze sklenice a pak zvesela konzumovat.

3. Sklenice mléka

Chápu, že někomu se zvedá žaludek jen při představě, že bude muset vypít sklenici studeného mléka, a to ani nemusí mít kocovinu. Mléko neutralizuje kyselé prostředí, které se vytvoří v našem žaludku po požití alkoholu, tudíž vězte, že se vám po pár doušcích mléka opravdu uleví.

Párty bez alkoholu? Známe 11 skvělých věcí, které tím získáte

4. Vajíčka

Na měkko, na tvrdo… Zkrátka vajíčka v jakékoli podobě jsou pro naše vnitřní orgány něco jako spasitel. Pomáhají totiž odbourávat toxiny, které jsou zodpovědné za kocovinu. Takže pořádná anglická snídaně je po párty tou nejlepší volbou!

5. Banány

Stačí sníst tři banány a kocovina je jako mávnutím kouzelného proutku pryč. Sice po ránu není úplně snadné do sebe ony tři banány nasoukat, ale pokud se vám to přece jen podaří, už na ně nedáte dopustit.

6. Rajčata

Spousta zkušených kaličů sází na nealkoholickou verzi Bloody Mary. Rajčata jsou také velkými pomocníčky při léčbě kocoviny, jelikož pomáhají udržovat stálost v našem těle. Ať už si dáte rajčatový salát či onu Bloody Mary, určitě neprohloupíte.

7 důsledků pití alkoholu. Proč jste po prospaném dni tak unavení?

7. Mastné jídlo

Obří hovězí steak a kopec hranolků – konečné řešení kocovinové otázky! Mastné jídlo je dalším osvědčeným trikem proti kocovině, který se předává z generace na generaci. Devět z deseti lékařů by se asi rozplakalo, kdyby viděli, jak pojídáte smaženku nebo olejem nasáklou topinku k snídani, ale po pořádném alkoholovém dýchánku musí jít zdravá strava stranou.

8. Zázvor

Zázvor výborně tlumí pocity nevolnosti. Ať už si uděláte čaj nebo si zázvorem vylepšíte například oběd, můžete si být jistí, že zůstane uvnitř…

Ohodnoťte tento článek:
3,1
Právě čtete

8 vysvobozujících jídel, která jsou na kocovinu úplně nejlepší