Menu
StudentMag
Studentský život

7 důsledků pití alkoholu. Proč jste po prospaném dni tak unavení?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

25. 5. 2018

Všichni víme, že pití alkoholu ve větší míře škodí nejen našemu zdraví. Proč to tedy ignorujeme? Pít je zkrátka v dnešní době normální. Ovšem víte, v čem všem se vám život lepší, pokud alkoholové dýchánky alespoň trochu omezíte?

1. Ranní kocovina

Všichni víme, jaké to je, probudit se po pořádném mejdanu. Hlava bolí, jako byste v ní měli střep, v puse jako v polepšovně a celý den jste jako mátoha. Jo, kdybyste se včera víc hlídali.

2. Bez energie

Proč jsme vlastně druhý den po večírku tak strašně unavení, i když spíme dlouho? Odbourávání alkoholu představuje pro organismus velkou zátěž. Dlouhodobě pak alkohol způsobuje zpomalování metabolismu, což se projevuje i na naší výkonnosti.

3. Nabírání na váze

Hodiny dřete v posilovně, neustále si odříkáte sladké, ale nalít do sebe každý pátek pár panáků vodky vám problém nedělá? I když se to nezdá, alkohol, a zejména ten tvrdý, obsahuje enormní množství kalorií, které tělo v noci nemá jak spotřebovat. To už raději jednou za čas dopřejte tu sušenku.

Vzpomeňte si, jakou ostudu jste dělali minule. 18 způsobů, jak na večírku vydržet nepít alkohol

4. Oslabení imunity

Stačí, abyste se ocitli v místnosti s někým, kdo trochu pokašlává, a už cítíte, jak vás v krku škrábe taky? Buď jste paranoidní, anebo máte oslabenou imunitu. Za tou může stát alkohol, který má negativní vliv na obranyschopnost našeho organismu. Snažte se ho tedy omezit alespoň v období chřipkových epidemií.

5. Morální kocovina

Alkohol nám výrazně zvyšuje sebevědomí a odstraňuje zábrany, ovšem jen v ten večer, kdy jsme jím opojeni. Druhý den bychom se pak raději neviděli. Svoje trapasy většinou vnímáme hůř než ostatní, jelikož ti mají dost starostí s tím, co dělali oni, přesto je však lepší se těmto nepříjemným pocitům vyhnout.

8 vysvobozujících jídel, která jsou na kocovinu úplně nejlepší

6. Méně peněz

Pití samozřejmě něco stojí, zejména pak barevné koktejly ve vyhlášených klubech. Jenom si spočítejte, jak výraznou položkou jsou alkoholové dýchánky ve vašem rozpočtu. Možná už jste ten vysněný nový telefon mohli dávno mít.

7. Nekvalitní spánek

Možná se vám zdá, že nejlépe se vyspíte, když se opijete, protože obvykle ihned upadnete do stavu deliria. Ovšem pokud se tělo snaží během spánku s alkoholem nějak vypořádat, pořádně si neodpočne a vy jste ráno stejně jako přejetí. A čím opilejší jdete spát, tím je to horší. Špatný spánek má pak negativní vliv nejen na vaši náladu, ale třeba i na paměť.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

7 důsledků pití alkoholu. Proč jste po prospaném dni tak unavení?