Menu
StudentMag
Studentský život

Párty bez alkoholu? Známe 11 skvělých věcí, které tím získáte

Redakce

Redakce

3. 4. 2015

Myslíte si, že když si na párty nepřihnete ze sklínky, o něco přijdete? Právě naopak! Zůstat střízlivý je nesmírná výhoda. Nevěříte? Připravili jsme pro vás 11 věcí, které získáte, když jednou budete abstinovat.

1. Zažijete rána bez kocoviny

Hlava jako střep? Už nikdy víc! Zatímco vaši kamarádi se vypotácejí z postele jako zombie, vy bude svěží, krásní a plní elánu. A na rozdíl od vašich kamarádů alkoholiků neproležíte celý den ve snaze o regeneraci, ale bude schopni fungovat a udělat spoustu věcí.

2. Ušetříte spoustu peněz

Pohled do peněženky po pořádném alkoholovém dýchánku kolikrát rozbrečí i ty nejotrlejší z nás. Strávit celý večer na malinovce je rozhodně levnější záležitost než kvanta rumů, zelených a vodek.

Mít tahák se vyplatí. Přinášíme 15 důvodů, proč u zkoušek podvádět

3. Budete mít čistá játra

Když si sem tam tu jednu skleničku odpustíte, ulevíte nejen svému svědomí, ale i vašim játrům. V tu dobu, kdy vaši spolužáci budou mít játra jako šutr, vy je budete mít růžovoučké a hladké jako dětskou prdýlku.

4. … a taky čisté plíce

Pokud patříte mezi ty lidi, kteří s chytrou skleničkou dostanou chuť na cigaretu, tak to dobře znáte. Po pár pivech se z vás stane nikotinu chtivé zvíře a taháte jednu za druhou. Ráno pak prožíváte peklo a při každém nádechu máte pocit, že omdlíte. Pokud zůstanete střízliví, vyhnete se jak chuti na cigaretu, tak posléze i rannímu peklu.

Přinášíme 12 nejvtipnějších omluvenek. Napsali byste si je do žákovské?

5. Konec nočním tramvajím

Kdy jede poslední metro? Jaký že bylo číslo té nočky? Tohle jsou otázky, které vás vůbec nemusí trápit. Jelikož máte v plánu zůstat střízliví, můžete si v klidu dovolit je na party autem! Je celkem fajn, vyhnout se tomu nekonečnému čekání na první metro nebo tramvaj v zaplivaném a zakouřeném nonstopu.

6. Vše si budete pamatovat

Já tancoval na stole… No to snad ne! Ráno vás nečekají žádná nepříjemná překvapení, jelikož po cole vás paměť nikdy nezklame! A navíc ten pocit, když se můžete smát svým kamarádů za to, co všechno vyváděli, je k nezaplacení.

7. Nepřeženete to

Co si budeme povídat, každý to někdy přežene. Odřená kolena, pozvracené kalhoty, polité tričko. Těmto všem nepříjemnostem se úplně vyhnete. Nespadnete do otřesného opileckého deliria, kdy při každém druhém kroku padáte a zvracíte jako Alík.

37 myšlenek, které vám proběhnou hlavou, když si najdete první práci

8. Získáte přehled v sortimentu nealka

To že nebudete na party pít, neznamená, že se budete muset celý večer kabonit nad džusem nebo limonádami všeho druhu. Pokud se rozhodnete abstinovat, nahlédnete do světa nevídaných možností, objevíte nespočet míchaných nealko nápojů, ovocných drinků, mléčných koktejlů, ledových tříští…

9. Povedete výchovné přednášky

Copak už se neumíte bavit bez alkoholu? Fakt bys to měl trošku omezit, víš, kolik prochlastáš za měsíc… Většina těchto slov zazněla z úst naši rodičů či kamarádů, když se v nás marně snažili probudit morální rozhořčení či pocity viny. Konečně i vy budete moct pronášet tyto památné věty, jelikož na to budete mít plné právo.

10. Prozřete

Při pohledu na vaše opilé kamarády vám dojde, jak moc trapní jste v opilosti. Nad nápady jako tančení na židli nebo věšení se na lampy budete jen kroutit hlavou. A hlavně si uvědomíte, že vaše vtipy, které po pár deckách vyprávíte, jsou jen snůška rasistických, hloupých a absolutně nevtipných blbostí.

11. Naučíte se zodpovědnosti

Vzhledem k tomu, že na party budete pravděpodobně jediná kompetentní osoba, bude na vás hlídat všechny věci okolo. Ano, zprvu se to zdá být nevýhoda, ale opilci jsou vlastně jako malé děti, všechno rozbijí, hrají si s tím, s čím nemají a vše zašpiní. Toto vás velice důkladně připraví na budoucí rodičovství!

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

Párty bez alkoholu? Známe 11 skvělých věcí, které tím získáte