×
StudentMag

8 důvodů, proč si psát poznámky na PC. Ulehčíte si přípravu na státnice

FOTO: Notebook
Zdroj: Shutterstock.com

Někteří z nás by bez notebooku do školy ani nevkročili, jiní nedají dopustit na poznámkový blok a propisku. Ať už patříte do té či oné skupiny, podívejte se, proč se psaní poznámek na počítači vyplatí.

1. Texty můžete libovolně upravovat

Chcete-li před zkouškou dopsat k poznámkám ještě další věci, máte v textovém editoru tolik místa, kolik zrovna potřebujete. Takže žádné blešky krčící se na okraji sešitu, nebo dokonce doplňující text vzdálený na deset stránek od původního tématu.

2. … a bez problémů číst

U poznámek psaných na počítači se vám nestane, že byste po sobě luštili každé páté slovo.

3. Snadno sdílet se spolužáky

Rádi pomáháte ostatním a chcete působit kolegiálně? Poznámkami psanými na počítači každý semestr spasíte nejednu duši pracujících (nebo lenošících) studentů, kteří se rozhodli sbírat zkušenosti mimo přednáškové sály.

4. Svět se nezboří, když si poznámky polijete kafem

Můžete si je totiž vytisknout ještě jednou. Anebo kolikrát chcete. Ale když podobným způsobem znehodnotíte vlastnoručně psaný sešit s jedinečnou grafickou úpravou, na kterou jste spotřebovali sadu zvýrazňovačů… Radši nemyslet.

Čtěte také: 10 zkratek a značek, ve kterých často píšeme chyby

5. … ani když je ztratíte

Pečlivým studentům se to sice nikdy nestane, ale může dojít k jiným nepříjemnostem: když vám náhodou nějaký lajdák vypůjčené poznámky nevrátí, nemusíte propadat panice.

6. Můžete si trénovat psaní všemi deseti

Pokud jste někdy zkoušeli psát jako profesionálové (nebo to máte v úmyslu), přednášky jsou ideálním místem pro trénink.

7. Zabavíte se

Když nuda na přednášce začíná být nesnesitelná, přečtete si maily nebo se podíváte, co chystají v menze k obědu. Ale pozor, abyste brouzdáním po internetu nepromarnili celou hodinu a půl. Že u počítače vnímáme čas jinak, není třeba připomínat.

Čtěte také: 23 zaručených tipů, jak neusnout na přednášce

8. Co si v prváku do PC napíšeš, u státnic jako když najdeš

Klávesy CTRL+C a CTRL+V dokážou zázraky. Díky nim snadno přesunete velké množství textu a z poznámek za celé studium si tak lehce vytvoříte základ pro témata ke státnicím. V materiálech se navíc budete lépe orientovat než při zpracovávání informací ze štosu sešitů.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..