Menu
StudentMag
Studium

8 důvodů, proč si psát poznámky na PC. Ulehčíte si přípravu na státnice

Redakce

Redakce

27. 4. 2015

Někteří z nás by bez notebooku do školy ani nevkročili, jiní nedají dopustit na poznámkový blok a propisku. Ať už patříte do té či oné skupiny, podívejte se, proč se psaní poznámek na počítači vyplatí.

1. Texty můžete libovolně upravovat

Chcete-li před zkouškou dopsat k poznámkám ještě další věci, máte v textovém editoru tolik místa, kolik zrovna potřebujete. Takže žádné blešky krčící se na okraji sešitu, nebo dokonce doplňující text vzdálený na deset stránek od původního tématu.

2. … a bez problémů číst

U poznámek psaných na počítači se vám nestane, že byste po sobě luštili každé páté slovo.

3. Snadno sdílet se spolužáky

Rádi pomáháte ostatním a chcete působit kolegiálně? Poznámkami psanými na počítači každý semestr spasíte nejednu duši pracujících (nebo lenošících) studentů, kteří se rozhodli sbírat zkušenosti mimo přednáškové sály.

Podívejte se na 10 zkratek a značek, ve kterých nejčastěji chybujeme

4. Svět se nezboří, když si poznámky polijete kafem

Můžete si je totiž vytisknout ještě jednou. Anebo kolikrát chcete. Ale když podobným způsobem znehodnotíte vlastnoručně psaný sešit s jedinečnou grafickou úpravou, na kterou jste spotřebovali sadu zvýrazňovačů… Radši nemyslet.

5. … ani když je ztratíte

Pečlivým studentům se to sice nikdy nestane, ale může dojít k jiným nepříjemnostem: když vám náhodou nějaký lajdák vypůjčené poznámky nevrátí, nemusíte propadat panice.

6. Můžete si trénovat psaní všemi deseti

Pokud jste někdy zkoušeli psát jako profesionálové (nebo to máte v úmyslu), přednášky jsou ideálním místem pro trénink.

Wasabi a špendlíky? 23 zaručených tipů, jak neusnout na přednášce

7. Zabavíte se

Když nuda na přednášce začíná být nesnesitelná, přečtete si maily nebo se podíváte, co chystají v menze k obědu. Ale pozor, abyste brouzdáním po internetu nepromarnili celou hodinu a půl. Že u počítače vnímáme čas jinak, není třeba připomínat.

8. Co si v prváku do PC napíšeš, u státnic jako když najdeš

Klávesy CTRL+C a CTRL+V dokážou zázraky. Díky nim snadno přesunete velké množství textu a z poznámek za celé studium si tak lehce vytvoříte základ pro témata ke státnicím. V materiálech se navíc budete lépe orientovat než při zpracovávání informací ze štosu sešitů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

8 důvodů, proč si psát poznámky na PC. Ulehčíte si přípravu na státnice