Menu
StudentMag
Studium

7 užitečných věcí, které nás hodiny biologie naučily do života

Redakce

Redakce

3. 3. 2015

„K čemu mi tohle v životě bude?!“ křičela v duchu spousta z nás, když jsme byli nucení poslouchat výklad o krebsově cyklu či vakuolách. Hodiny biologie na SŠ vám ale přece jen něco do života dají. Čtěte dále.

Co se na hodinách bižule naučíte?

1. Starat se o kytičky

To, že kytičky ke svému životu potřebují vodu a světlo, ví skoro každé malé dítě. Ale jen zkušený biolog ví, že bez pravidelné výživy, občasného přesazování nebo chemického ošetření nám brzy kytička udělá pápá.

2. Základy diagnostiky

Snadno poznáte rozdíl mezi pořádnou angínou a rýmičkou a nemusíte po každém pšíknutí pelášit k doktorovi nebo věčně prohánět nejbližšího lékárníka.

3. Schopnost samoléčení

Když už jsme u těch nemocí, zavzpomínejte na hodiny botaniky. Znalost léčivých bylin může výrazně pomoci například při léčení chřipky. Kýbl heřmánku, odvar z kopřiv a je to!

Na zkoušku s horečkou? Známe 8 důvodů, proč vám rýma přinese jedničku

4. Vyznat se v zelenině

Nepropadáte panice, pokud vás maminka nebo spolubydlící pošle nakoupit batáty, fenykl nebo dýni. V oddělení se zeleninou se pohybujete naprosto jistě a bez jakýchkoli pochybností, jelikož rozeznat nektarinku od broskve dovedete na první pohled.

5. Zvládat soužití s ženou

Vědět, jak funguje tělo našeho protějšku, je zásadní věc – především tedy pro muže. Všechny finty, fígle a triky, jak zabránit tomu, aby po domě nepobíhalo deset dětí, máte již dávno v malíčku. A bezpečně poznáte, který týden v měsíci je lepší se své drahé polovičce co nejvíce vyhýbat; pro svou vlastní bezpečnost.

6. První pomoc

Změřit puls, dýchání z úst do úst, resuscitace nebo jak se postarat o člověka, který právě omdlel. Třeba právě díky těmto znalostem, které jste nabyli na hodinách, jednou někomu zachráníte život. Člověk nikdy neví, kdy to bude potřebovat.

14 užitečných vědomostí, které nám dala střední škola do života

7. Opravdové lásce k přírodě

Co si budeme povídat. Nic ve vás neprobudí tak obrovskou touhu vyrazit do přírody, jako když začíná léto, venku je krásně, děti si hrají v parcích, zatímco vy sedíte ve čtyři hodiny odpoledne na dvouhodinovce biologie a posloucháte výklad o životě členovců.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 užitečných věcí, které nás hodiny biologie naučily do života