Menu
StudentMag
Studium

14 užitečných vědomostí, které nám dala střední škola do života

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

24. 10. 2014

Co se vám vybaví, když se řekne „střední škola“? Kopa ztraceného času proložená obědy a kamarády, nebo spousta znalostí, které jste tam nabyli? Dokážeme vám, že pár užitečných věcí do života jste si z té střední přece jen odnesli. Ačkoli jste možná přesvědčení o opaku.

1. Víme, že vitamín C odbourává alkohol. Pokud jste na hodinách biologie s tímto faktem nebyli seznámeni, přišli jste o užitečnou lekci do života.

2. Víme, jak se počítají procenta. Málokterá matematická cvičení v praxi doopravdy využijeme. Počítání procent ale určitě patří mezi ty užitečné.

3. Umíme (jakž takž) používat interpunkci. Nevadí, že už nevíte, co to slovo znamená. Nějaké základy této nauky však určitě máte.

4. Víme, že by bylo vhodné používat ochranné brýle i při vaření. To jsme si pro změnu odnesli z chemických laboratoří. Člověk nikdy neví, co může bouchnout

5. Umíme se učit zpaměti, což nesčetněkrát využijeme jak na vysoké škole, tak v životě.

6. Vydržíme dlouho zadržovat moč. To je důležitá dovednost, již využijeme například při cestování.

7. Dokážeme se nějak mentálně zabavit i v těch nejtužších podmínkách.

8. Máme v hlavně alespoň rámcově uložené světové války a válku studenou. Díky tomu sem tam pochopíme, co říkají ve zprávách a na co odkazují, případně čeho oslavují výročí.

9. Uvědomujeme si, že interpretace textu jsou subjektivní. Vy jste možná pochopili Babičku jako nebetyčný trolling studentů, jiní ji ale chápou zcela jinak.

10. Z hodin biologie víme, že není třeba vyšilovat, pokud na internetu zjistíme, že vykazujeme příznaky rakoviny, Alzheimera nebo tuberkulózy. To se vsákne.

11. Už ze střední víme, že Wikipedie není důvěryhodný zdroj a pokud ji používáme, nemáme se tím chlubit.

12. Asi tak desetkrát jsme na střední škole opakovali úplné základy anglické gramatiky. Konstrukci I am going to už nám z hlav nikdo nevymaže.

13. Kdo na základce blogoval, už to dávno uměl, a ty ostatní to naučila právě střední škola: máme základy HTML.

14. Dobře víme, že hnát se za tím nejlepším nemá smysl. Stačí být průměrný. Vyčítá vám snad někdo dnes, že jste ve druháku měli čtyřku ze zeměpisu?

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

14 užitečných vědomostí, které nám dala střední škola do života