×
StudentMag

Na zkoušku s horečkou? Známe 8 důvodů, proč vám rýma přinese jedničku

FOTO: Nachlazení, jarní rýmička
Díky chřipce konečně dopijete všechny čaje, které jste si přes zimu nasyslili

Všemi nejhoršími rýmičkami, horečkami a záněty si vždycky projdeme v zimním zkouškovém. Je rozumné jít na zkoušku i přesto, že za hodinu posmrkáte dvacet balíčků kapesníků? Přinášíme 8 důvodů, proč to nevzdat.

1. Chudáček, je nemocný, a musí na zkoušku!

S červeným nosem a šátkem kolem krku se vám možná podaří vzbudit lítost. Obzvlášť u profesorek, které si na vašem místě vybaví své nemocné ratolesti, kterak se potí jednak námahou z přemýšlení, jednak kvůli horečce.

2. Budu vám pokládat otázky tak, aby stačilo odpovídat ano a ne

Zatímco vy se budete dávit v záchvatu nekontrolovatelného kašle, učitel se bude snažit vám to aspoň trochu usnadnit. Fakt. Stalo se.

3. Hlavně se ke mně nepřibližujte!

„Vy jste nemocný? Proboha, tak to si sedněte co nejdál, nesmíte mě nakazit! Já musím být celé zkouškové u státnic! A raději to vezmeme rychle, ať se v mé blízkosti moc nezdržujete, ano?“

4. Hele, ono už to ani nebolí

Pokud se nic z výše uvedeného nestane, má vaše situace přece jen nějakou výhodu: v tom stresu alespoň na chvíli zapomenete na to, že vás vlastně škrábe v krku.

5. Já to nějak zakamufluju

Kašel se dá využít různě. Na zkoušce ho doopravdy doceníte ve chvíli, kdy nebudete znát odpověď okamžitě a budete potřebovat čas na přemýšlení. Jak tu dlouhou pauzu vyplnit? Třeba právě kašláním.

6. Vážně o diplom z téhle školy stojím!

Přijdete-li i přes nemoc, dokážete, jak moc vám na škole záleží. Co vy víte, třeba si na váš zápal (pro studium, nikoli plic) zkoušející vzpomene u státnic.

7. Vyléčím se cestou

Díky zkoušce se projdete na čerstvém vzduchu a třeba si najdete i minutku na to, abyste skočili do lékárny pro vitamin C. Uvidíte, jak vám ta zkouška vlastně prospěje.

8. Jsem hrdina!

Jít na zkoušku, když máte pocit, že tam nejspíš vysmrkáte mozek, to chce velkou odvahu. Pokud tam doopravdy půjdete a dáte to, budete hrdina.

4/5 - (1 vote)
4/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..