Menu
StudentMag
Studentský život

7 tipů, jak být úspěšný na Twitteru. Komunikujte a informujte

Redakce

Redakce

6. 5. 2015

Co funguje u jednoho, nemusí fungovat u druhého. Co úspěšně děláte na Facebooku, to nemusí mít úspěch na Twitteru. A co na Twitteru dělá ostatní, tím možná nezaujmete vy. Existují tedy univerzální tipy, jak být na Twitteru úspěšný?

Strávili jsme hodně času hledáním různých návodů a tipů, jak být úspěšným přispěvatelem na sociálních médiích, nevyjímaje Twitter. Jedna důležitá věc, kterou si musíme uvědomit je, že spousta věcí jaksi poletuje ve vzduchu a pokud nějaká věc pracuje pro jednoho člověka, neznamená to, že nemůže pracovat pro více lidí.

1. Nepoužívejte jednosměrný proud informací, konverzujte

Jednou z oblíbených věcí na Twitteru je, když si s námi někdo vyměňuje zprávy. Twitter občas svádí k tomu, abyste informace tlačili ven. Dělejte to ovšem v naději, že na ně někdo bude reagovat a přemýšlet o nich. Pokud se pohybujete v určité komunitě, přispívejte do ní svými příspěvky a sledujte, kam to povede.

Neplacená praxe: 7 rozumných důvodů, proč se vyplatí

2. Naučit se používat seznamy a vyhledávání

Jedna z nejtěžších věcí je udržet se ve středu toho, co se děje, mít vždy nejaktuálnější informace. Vše spočívá v tom sledovat několik málo věrohodných a aktivních twitterových účtů.

Organizujte lidi, které sledujete, do seznamů – tyto seznamy dělají vše jednodušší. Sledujete-li například lidi z různými zájmy, ale váš zájem je například výpočetní technika, utvořte si seznam lidí přispívajících převážně o tématu IT, této skupině pak přiřaďte prioritu dle uvážení.

3. Paretovo pravidlo

Paretovo pravidlo říká, že 20 % jevů má 80% významovou hladinu. Vaše tweety by měli být ve 20 % o vás (odkazy na blog, vaši stránku a podobně), dalších 80 % by mělo podporovat komunitu, ve které se pohybujete, prostřednictvím retweetů – přidané hodnoty komentářů. Snažte se toto pravidlo dodržovat a vaši následovníci vás za to budou milovat.

4. Follow Back!

Následujte všechny uživatele, kteří následují vás (v rozumných mezích). Komunikujte s nimi. Ne spam! Existují některé programy, které takovou komunikaci usnadňují, třeba Social Oomph.

5. Buďte extrovertem

Nebojte se trochu tlačit na pilu. Začnete s menšími rozhovory. Pokud se budete držet pravidla č. 2, neměl by pro vás být problém najít lidi, se kterými si máte co říct a řešit problémy které vás zajímají. Odpovídejte na jejich tweety, následujte je.

6. Poskytujte svým následovníkům užitečné a cenné informace

Na Twitteru se pohybuje mnoho lidí, kteří hledají znalosti a informace, dejte jim prostřednictvím pěkného mixu tipů, informací a osobní interakce hned od začátku výhodu ve sledování vašeho účtu.

Nejen pro maturanty: 7 způsobů, jak se konečně zbavit stresu ze zkoušek

7. Napište tweet, jako byste psali titulek pro tištěnou reklamu

Jako přispěvatelé chceme, aby titulek jasně zachytil zájem našich následovníků. Aby jasně pochopili, v čem je výhoda ve čtení právě našeho příspěvku. I zkopírovaný odkaz nebo obrázek z našeho blogu je jako kopie těla (pozvánka), která poskytuje určité informace a může následovníky nalákat.

Další pravidla jsou na vás. Utvářejte je a přizpůsobujte je právě vám samotným. Zamyslete se nad tím, co vám může nejlépe pomoci k tomu, být na Twitteru úspěšnými.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 tipů, jak být úspěšný na Twitteru. Komunikujte a informujte